Potężna aktualizacja aplikacji Google Drive (Dysku Google)

Google Drive

Google wypuściło wczoraj nową wersję aplikacji Google Drive dla systemu Android. W opisie widnieje jedynie krótka informacja na temat „naprawy błędów i innych usprawnień”. W rzeczywistości zmiany są kolosalne i znacząco zmieniają sposób w jaki korzystaliśmy z apki.

Pierwszą, najbardziej zauważalną zmianą jest wprowadzenie nowego interfejsu. Aplikacja Google Drive (Dysk Google) wcześniej korzystała z motywu Holo Dark, a teraz wykorzystuje Holo Light. W praktyce oznacza to po prostu zmianę kolorów z ciemnych na jasne.

Na dole pojawiła się także nowa belka, którą Google nazwało „create bar”. Za jej pomocą możemy tworzyć dokumenty, foldery oraz arkusze kalkulacyjne. Dodatkowo znajdują się tam przyciski do wgrywania plików oraz zdjęć. W trakcie przeglądania plików, belka znika nam z oczu, ale gdy zjedziemy na sam dół, ponownie się pojawia.

Oprócz tego aplikacja Google Drive korzysta ze znanego mechanizmu chociażby z Facebooka, Gmaila, Google+ lub Twittera. Chodzi konkretnie o przesunięcie ekranu w dół w celu odświeżenia listy plików.

Oprócz tego programiści Google dodali kilka nowości w tworzeniu arkuszów kalkulacyjnych. Teraz klikając w daną komórkę, wyświetli nam się cała lista opcji, między innymi do zmiany formatu daty czy tez ustawiania obramowania. Dodano także możliwość rozdzielania i scalania komórek, której mocno brakowało we wcześniejszej wersji.

Kolejna nowość to w sumie nie nowość, a naprawienie czegoś, co do tej pory działało po prostu źle. Mowa o przycisku pauzy, który miał wstrzymywać wgrywanie plików, a je anulował. Teraz pauza działa jak… pauza.

To chyba najważniejsze zmiany w nowej wersji aplikacji Google Drive (Dysk Google). Jeśli nie chcecie czekać na oficjalną aktualizację, to poniżej macie linki, z których możecie pobrać plik APK:

LINK 1

LINK 2

Źródło: Android Police

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o