Czy wszyscy użytkownicy Windows Phone 8 dostaną aktualizację do 8.1?

Windows Phone 8

Microsoft oficjalnie potwierdził, że każdy telefon, na którym aktualnie działa system operacyjny Windows Phone 8, zostanie zaktualizowany do wersji 8.1!

Wielu użytkowników, szczególnie budżetowych smartfonów, jak chociażby Nokia Lumia 520, wątpiło w to, czy rzeczywiście dostaną aktualizację oprogramowania dla swoich smartfonów. Jednak Microsoft uspokoił wszystkich i stanowczo stwierdził, że cały czas utrzymuje 3-letni okres wsparcia dla urządzeń, co oznacza, że każdy telefon z Windows Phone 8 otrzyma także Windows Phone 8.1. Każdy, bez wyjątków.

A co przyniesie owa aktualizacja? Niestety szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo, że użytkownicy najprawdopodobniej otrzymają asystenta głosowego (na wzór Siri oraz Google Nowa) oraz centrum powiadomień (w końcu!).

Co ważne, aktualizacja do Windows Phone 8.1 właśnie weszła w fazę Milestone 3. Kolejny etap to RTM, czyli Release to Manufacter. Oznacza to, że nowa wersja oprogramowania już wkrótce powinna zagościć na naszych telefonach. Oby obyło się bez większych wpadek i problemów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o