Nowa aplikacja kamery na Androida z wyborem formatu zdjęcia

Zaledwie kilka tygodni temu aplikacja kamery na Androida doczekała się całkowitego odświeżenia, a wczoraj wieczorem znowu została zaktualizowana. Największą nowością jest wybór formatu wykonywanych zdjęć.

Do tej pory zdjęcia w aplikacji kamery, ale tej bezpośrednio od Google’a, można było wykonywać tylko w jednym formacie. Użytkownik miał do wyboru co najwyżej rozdzielczość fotografii. Zmieniło się to wraz z wczorajszą aktualizacją. Teraz w ustawieniach appki można wybrać zdjęcia w tradycyjnym formacie 4:3 (wykorzystywany jest cały obszar matrycy) lub w panoramicznym 16:9 (automatycznie zmniejsza się także rozdzielczość).

Oprócz tego Google wprowadziło także tzw. samowyzwalacz, dzięki któremu można zrobić zdjęcie z 3-sekundowym lub 10-sekundowym opóźnieniem. Szczerze mówiąc, nie wiem, jakie miałoby to mieć zastosowanie w przypadku smartfona, w końcu nie ustawiamy go na stole, ani nie przypinamy do statywu, ale pewnie znajdą się osoby, które znajdą zastosowanie dla tej funkcji.

Reszta zmian to czysta kosmetyka, jak chociażby ikona ustawień w rogu, czy też nowe opcje zdjęć panoramicznych, jak chociażby efekt rybiego oka.

Jeśli macie telefon z czystym Androidem w wersji 4.4.2 KitKat, czyli któregoś z Nexusów, to już powinniście otrzymać aktualizację aplikacji aparatu. Jeśli jeszcze Wam się nie wyświetliła, to proponuję włączyć sklep Play i przejść do zakładki „moje aplikacje”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o