Jest już Nova Launcher 2.3 Beta. Wygląd KitKata bez… KitKata

Nova Launcher 2.3 Beta

Niecały tydzień temu Kevin Barry pisał na Google+, że już wkrótce w Nova Launcher pojawi się interfejs znany z systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Nie kazał nam długo czekać, bowiem właśnie pojawił się on w wersji 2.3 Beta.

Wersja Beta to oczywiście – jak sama nazwa wskazuje – coś w rodzaju aplikacji testowej. To w niej najszybciej pojawiają się wszystkie nowości, ale jednocześnie może być niestabilna lub zawierać pewne usterki. Jednak w większości przypadków nie przeszkadza to użytkownikom w korzystaniu z tego typu appek. Na przykład Facebook Beta na Windows Phone 8 uchodzi za zdecydowanie lepszego niż tradycyjna wersja.

Ale już wracając do Nova Launcher, nowa beta została wyposażona w kilka usprawnień interfejsu, stylizowanych na Androidzie 4.4 KitKat. Nie zabraknie przezroczystych belek na dole i górze, nowej czcionki, nowych folderów czy nawet wskaźnika przewijania strony. Niestety, aby mieć przeźroczyste belki w dolnej i górnej części ekranu, trzeba mieć… KitKata. Tego typu funkcja jest ograniczona do API nowego systemu. Wyjątkiem są tylko niektóre urządzenia Samsunga z nakładką TouchWiz. Pocieszające jest to, że Kevin Barry obiecał, że postara się jak najszybciej udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu i rzeczywiście to wkrótce nastąpi.

Nova Launcher to jedna z najpopularniejszych aplikacji na Androida. Jeśli chcielibyście zdobyć najnowszą wersję beta, to musicie udać się na oficjalną stronę dewelopera i stamtąd pobrać plik APK. Pamiętajcie, że aby go zainstalować, konieczne jest włączenie funkcji „Nieznane źródła” w ustawieniach bezpieczeństwa telefonu.

[pb-app-box pname=’com.teslacoilsw.launcher’ name=’Android App Nova Launcher on Playboard’ theme=’discover’ lang=’pl’]

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiblassKriss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blassKriss
Gość
blassKriss

Przezroczyste paski dostaną tylko użytkownicy 4.4. Reszta może pomarzyć, tu nawet i Kevin nie pomoże.

Damian Jaroszewski
Gość

„Niestety, aby mieć przeźroczyste belki w dolnej i górnej części ekranu, trzeba mieć… KitKata. Tego typu funkcja jest ograniczona do API nowego systemu. Wyjątkiem są tylko niektóre urządzenia Samsunga z nakładką TouchWiz. Pocieszające jest to, że Kevin Barry obiecał, że postara się jak najszybciej udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu i rzeczywiście to wkrótce nastąpi.”