Nowa wersja Androida już pojawia się na pierwszych Nexusach

Jeszcze dzisiaj rano pisałem, że Android 4.4.3 powinien zadebiutować na dniach, a już kilka godzin później pojawiła się informacja o tym, że ta wersja zaczyna pojawiać się na pierwszych urządzeniach z serii Nexus.

Niestety, poza kilkoma zmianami w wyglądzie, jak w opisywanym już dialerze, Android 4.4.3 nie wprowadza żadnych nowych funkcji. Google skupiło się przede wszystkim na poprawie zgłaszanych wcześniej błędów i załataniu dziur bezpieczeństwa. Może nie jest to specjalnie ekscytujące dla użytkowników, ale to z pewnością bardzo ważna aktualizacja, którą powinien zainstalować każdy posiadacz Nexusa 4, Nexusa 5, Nexusa 7 lub Nexusa 10.

Dużo większe nowości, a najprawdopodobniej ogromne, wprowadzi dopiero Android w wersji 5.0, na którego czeka już wielu użytkowników. Szkoda, że nie każdy posiadacz telefonu z zielonym robotem może cieszyć się najnowszym oprogramowaniem. KitKat w wersji 4.4.2 jest aktualnie na zaledwie 9 proc. urządzeń z Androidem, co bez wątpienia jest słabym wynikiem, szczególnie, że zadebiutował już kilka miesięcy temu.

Jeśli chcecie mieć zawsze najnowszego Androida, to wybór jest tylko jeden – smartfon lub tablet z rodziny Nexus, a wkrótce pewnie z linii Android Silver. A jeśli nie chcecie czekać na aktualizację OTA, to zawsze możecie zainstalować najnowszego Androida, pobierają obraz systemu ze stron Google.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiblassKriss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blassKriss
Gość
blassKriss

Ciekawe czy następny Android to wersja 4.5 czy już 5.0

Damian Jaroszewski
Gość

Oby 5.0