Sony Xperia Z3 i Z2 – znamy datę aktualizacji do Androida Lollipop

Już w grudniu Sony potwierdziło, że na początku 2015 roku urządzenia z serii Sony Xperia Z otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Jednak nie znaliśmy dokładniej daty, w której aktualizacja zostanie udostępniona użytkownikom japońskich smartfonów i tabletów. Na szczęście Sony przerwało milczenie, dzięki czemu wiemy już nieco więcej na temat tego, kiedy spodziewać się Lollipopa.

Dokładna data cały czas nie jest znana, ale Sony zdradziło, iż aktualizacja zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu, czyli w lutym 2015 roku. Do bez wątpienia dobra informacja dla wszystkich użytkowników smartfonów z serii Xperia Z. Niestety, nie wiemy jeszcze, jakie modele dokładnie otrzymają nową wersję Androida – czy będzie to tylko Z3, a może także Z2 i Z1? Najprawdopodobniej chodzi o wszystkie modele z serii Sony Xperia Z2 oraz Sony Xperia Z3, w tym także modele Compact.

Szkoda, że aż tyle czasu zajęło to japońskiej firmie. LG już dawno udostępniło aktualizację do Lollipopa dla modelu G3. Tak samo zrobił Samsung z Galaxy S5. Ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale.

źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o