5 najciekawszych aktualizacji minionego tygodnia – Opera Mini, Google Drive i inne

Początek weekendu to idealny moment, aby przedstawić i krótko opisać najciekawsze aktualizacje aplikacji mobilnych. Podobnie jak w tygodniu ubiegłym, zebrałem pięć moim zdaniem najistotniejszych aktualizacji ostatnich dni po to, abyście wiedzieli, który z waszych ulubionych programów warto uaktualnić do najnowszej wersji. Zaczynamy!

Any.do Task List & To-do List

Instagram-update-1

Jeśli korzystacie z narzędzi do zarządzania zadaniami i organizacji swojego czasu, to zwróćcie uwagę na najnowszą wersję aplikacji Any.do. Autorzy zdecydowali się na dodanie kilku ciekawych funkcjonalności. Przede wszystkim umożliwili użytkownikom łatwiejsze poruszanie się w obrębie utworzonych list z zadaniami poprzez wprowadzenie filtrów pozwalających na ich sortowanie ze względu na datę oraz priorytet konkretnego zestawienia. Poza tym, od teraz możemy łatwo dzielić swoje listy ze znajomymi w bardzo intuicyjny sposób. Sam wygląd aplikacji uległ również odświeżeniu i ujednoliceniu po to, aby interfejs na każdej platformie wyglądał identycznie.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Opera Mini

Snapseed-update-1

Ta dosyć popularna przeglądarka doczekała się w ostatnim czasie aktualizacji do wersji 8.0. Wprowadza ona przede wszystkim nowy wygląd oraz ułatwienia dotyczące użytkowania. Najważniejsze z nich to pojawianie się podpowiedzi na pasku adresu, dodanie zupełnie nowego licznika danych, który umożliwia kontrolowanie ich ilości w przypadku osób szczególnie troszczących się o swoje limity transferu danych mobilnych. Użytkownicy, którzy dbają o swoją prywatność, ucieszą się zapewne z nowego trybu prywatnego.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Google Chrome

google-chrome-update-1

W minionym tygodniu Google, a raczej ekipa odpowiedzialna za mobilną wersję przeglądarki Chrome, ogłosiło jej aktualizację do nowszej wersji. Usunięto przede wszystkim kilka znaczących błędów oraz poprawiono szybkość działania i stabilność. Ułatwiono także możliwość zapisania ważnych, albo po prostu ulubionych stron na jednym z ekranów domowych. Poza tym, użytkownicy mają możliwość monitorowania zawartości konkretnych stron internetowych i otrzymywania powiadomień w momencie, gdy zmianie ulegnie zawarta na nich treść. Nie jest to może pomysł rewolucyjny, ale z całą pewnością jest czymś nowym w przypadku mobilnej wersji przeglądarki.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Google Drive

google-drive-update-1

Odświeżenia doczekała się w tym tygodniu także aplikacja Google Drive. Przede wszystkim wprowadzono ułatwienie w kwestii udostępniania pliku zapisanego w danym momencie w chmurze innym osobom. Od teraz możemy to zrobić bezpośrednio z paska powiadomień – pod informacją o wgraniu na serwer jakiejś pozycji będziemy mogli od razu przypisać do niej konkretną osobę. Ponadto, Drive wspiera w nowej wersji kolejne 23 języki, a także lepiej radzi sobie z plikami PDF.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Groupon

groupon-update-1

Groupon jest ostatnią aplikacją, jaką chciałem przedstawić wam w niniejszym zestawieniu. Jej twórcy z całą pewnością wzięli lekcje od deweloperów z Google’a, gdyż najnowsza wersja aplikacji w pełni zgadza się z założeniami Material Design. Zmieniono kolory samego interfejsu, poprawiono wygląd samej ikony oraz – co najważniejsze – ogłoszono pełne wsparcie dla Androida Lollipop. Stali użytkownicy aplikacji zauważą też nieco zmieniony pasek wyszukiwania, który znajduje się na samej górze okna programu.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o