5 najciekawszych aktualizacji minionego tygodnia – YouTube, Google Photos i inne

W ubiegłym tygodniu deweloperzy mobilnych gier i aplikacji zaserwowali nam istny zalew różnego rodzaju aktualizacji swoich tworów. Abyście mogli z tego gąszczu nowych wersji programów wybrać coś interesującego dla siebie, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych aktualizacji z minionego tygodnia. Zaczynamy!

YouTube

youtube-aktualizacja-1

Ostatnio wiele mogliśmy przeczytać o poczynaniach twórców mobilnej aplikacji YouTube. Całe zamieszanie dotyczyło przede wszystkim dodania możliwości prawidłowego odtwarzania filmów nagranych w orientacji pionowej. Dzisiaj otrzymaliśmy jednak informację o oficjalnej aktualizacji, która wprowadza również kilka zmian w interfejsie samego programu. Został on podzielony na trzy wygodne zakładki – Główna, Subskrypcje oraz Konto. Na pierwszej z nich znajdziemy rekomendacje stworzone dzięki analizie historii naszego odtwarzania. W sekcji Subskrypcje możemy oczywiście sprawdzić, jakie filmy zostały dodane ostatnio przez kanały, które obserwujemy, a w ostatniej będziemy mogli przeglądać historię, wysłane filmy oraz nasze playlisty. Poza tym otrzymamy również kilka nowych narzędzi do edycji filmów takich jak cięcie materiałów, dodawanie filtrów, teł oraz aktualizowanie gotowych projektów bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Aktualizacje już ruszyły, dlatego też sprawdzajcie na bieżąco czy najnowsza wersja nie może być już przypadkiem zainstalowana na waszym urządzeniu.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Google Photos

Google-Zdjecia-aktualizacja-1

Informacja o zamknięciu usługi Google+ Photos na rzecz Google Photos musiała nieść za sobą jej aktualizację oraz usprawnienie. Wersja 1.2 wprowadza kilka drobnych poprawek oraz ulepszeń w wydajności. Z poziomu zaktualizowanej aplikacji będziemy mogli ustawiać w prosty sposób zdjęcia na okładki albumu. Wystarczy tylko kliknąć interesującą nas fotkę oraz wybrać odpowiednią opcję, a zmiany zostaną automatycznie dokonane. Podobnie sprawa ma się z usuwaniem zdjęcia z okładki – w takim przypadku na okładce wyląduje domyślna fotka.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Talon for Twitter

talon-for-twitter-aktualizacja

Jest zapewne wśród was wiele osób, które korzystają z tego rozwiązania. Nie jest to co prawda aplikacja darmowa, jednak jest chwalona przez swoich użytkowników. Właśnie następuje jej aktualizacja do wersji 3.0. Jakich zmian możemy się spodziewać? Przede wszystkim zwrócimy uwagę na zmiany w wyglądzie nie tylko samego interfejsu, ale także animacji przejścia. Ekran logowania został dodatkowo wzbogacony o elementy Material Design, a z poziomu ustawień możemy także zmieniać czcionkę. Poza tym możemy teraz zamknąć przeglądanego tweet’a poprzez przesunięcie go w bok.

Najnowsza wersja aplikacji: Android

Kodi

 

kodi-1

Do sklepu Google Play trafiła także nowa wersja centrum multimedialnego Kodi oznaczona numerkiem 15.0. Edycja nazwana przez swoich twórców Isengard wprowadza zmiany w szybkim przewijaniu filmów, zarządzaniu językiem odtwarzanych materiałów, a także usprawnia menadżera dodatków, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli zarządzać wtyczkami. Od teraz najstarszą wersją systemu Android, na jakiej będziemy mogli uruchomić Kodi, jest Android 4.2.

Najnowsza wersja aplikacji: Android

WhatsApp

whatsapp

Ostatnią zaktualizowaną aplikacją w tym zestawieniu jest WhatsApp. W nowej wersji wprowadzono zmiany w powiadomieniach, które możemy konfigurować w bardziej zaawansowany sposób w odniesieniu do konkretnych kontaktów oraz grup. Dodatkowo wprowadzono funkcję Oznacz jako nieprzeczytane, która może okazać się pomocna w przypadku, gdy nie chcemy zapomnieć o odpowiedzi na ważną wiadomość, którą mamy zamiar dokonać nieco później. WhatsApp w nowej wersji wprowadza także opcję redukcji ilości danych wykorzystywanych w trakcie rozmów głosowych.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o