Agawi uruchomi na Androidzie granie w chmurze

Agawi CloudPlay

Firma Agawi z sukcesem uruchomiła najpierw na iPadzie, a później na tabletach z Windowsem 8, usługę grania w chmurze. Teraz przyszła pora na urządzenia z systemem operacyjnym Google Android.

Usługa nazywa się CloudPlay (prawda, że bardzo oryginalnie?). Jej założenie jest bardzo proste – twórcy gier na komputery osobiste mają przenosić swoje tytuły na inne platformy, właśnie dzięki Agawi. Gry są uruchamiane na serwerze, a do użytkownika ma docierać jedynie obraz wideo. W ten sposób ani tablet, ani smartfon nie muszą być specjalnie wydajne, żeby móc uruchomić na nich, np. Crysisa lub Resident Evil 6 (ale raczej nie należy liczyć na takie tytuły).

Firma Agawi już podobno współpracuje z kilkoma twórcami gier, między innymi Nvidią i Marvellem, aby na samym starcie platformy użytkownicy mieli już dostęp do około 15 tytułów. Na dzień dzisiejszy dostępne są takie gry, jak chociażby Chaos on Deponia, Puddle, World Rally Championship lub Party of Sin.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy CloudPlay na Androida miałoby zostać uruchomione. Gry mają być niejako wypożyczane, a użytkownicy mają mieć do nich dostęp przez 3 lub 5 dni (zależy od tego, co wykupią).

źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o