Bzdurna aktualizacja aparatu Androida (plik APK)

Od długiego już czasu praktycznie wszystkie aplikacje od Google znajdują się w sklepie Play i są przez niego aktualizowane. W ten sposób chociaż częściowo udało się rozwiązać problem fragmentacji. Nawet oficjalny aparat Androida znajdziemy w Google Play, który – swoją drogą – został właśnie zaktualizowany, aby lepiej współpracować z urządzeniami Android Wear.

Aktualizacja nie jest wielka i nie zmienia aplikacji w sposób znaczący. Tak naprawdę, to średnio powinna ona obchodzić Polaków, ponieważ na razie nad Wisłą nie będę dostępne zegarki z Android Wear, a nowa aplikacja aparatu powstała właśnie po to, aby z nimi współpracować.

Nie jest to też jakoś specjalnie wyszukana obsługa Android Wear. Po aktualizacji zegarek po prostu może posłużyć na spust migawki. Po tapnięciu w jego ekran wyświetli się licznik z informacją, za ile sekund zostanie zrobione zdjęcie, a następnie na niewielkim ekranie zobaczymy jego podgląd.

google-camera-remote

Nie wiem, po co w ogóle coś takiego. Przecież i tak, aby zrobić zdjęcie, muszę trzymać telefon w ręce, no chyba, że ktoś lub robić fotki swojej kieszeni. A skoro już go trzymam, to po jaką cholerę mam naciskać spust migawki na zegarku?

Owszem, przyda się to np. gdy umieszczamy telefon na statywie, lub chcemy zrobić zdjęcie grupowe. Wtedy można wszystko ładnie ustawić i wykorzystać zegarek. Ale wiecie co? Ja raczej polecałbym do tego tradycyjny aparat.

Jeśli jednak uznacie, że może to być dla Was przydatne, a nie chcecie czekać na oficjalną aktualizację, to możecie też pobrać plik APK i zainstalować aplikację ręcznie.

Źródło: Droid-Life

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o