Android 5.1.1 Lollipop dla pierwszych urządzeń mobilnych

Kilka dni temu na oficjalnej stronie Google pojawił się pierwszy obraz systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop. Nie wzbudził on większego zainteresowania, ponieważ dotyczył Nexus Playera, czyli urządzenia u nas niedostępnego. Jednak dzisiaj najnowsza wersja Androida pojawiła się na pierwszych urządzeniach mobilnych – Nexusie 10 i obu Nexusach 7 w wersji z samym WiFi. Co więcej, użytkownicy tego pierwszego już otrzymują aktualizacje OTA, więc najpewniej posiadaczy mniejszych tabletów wkrótce czeka to samo.

Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację OTA (Over the Air), to możecie pobrać obraz systemu operacyjnego i zainstalować go na swoim urządzeniu ręcznie, przy użyciu komputera. Oto linki do pobrania Androida 5.1.1 Lollipop dla Nexusów 10 i 7:

Android 5.1.1 Lollipop – Nexus 7 2013 (WiFi)

Android 5.1.1 Lollipop – Nexus 7 (WiFi)

Android 5.1.1 Lollipop – Nexus 10

Pewnego rodzaju ciekawostką jest sytuacja najnowszego tabletu z rodziny Nexus, czyli produkowanego przez HTC Nexusa 9. To urządzenie cały czas działa jeszcze na Androidzie 5.0.1, czyli nie dostało nawet aktualizacji do wydania 5.1, które poprawiało wiele błędów w oprogramowaniu. Na ten moment nie wiadomo, czy to jest spowodowane, ale jedno jest pewne – jest to sytuacja co najmniej dziwna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o