Jest już Android 5.1.1 Lollipop

Twórcy systemów mobilnych nie mają ostatnio zbyt dużego szczęścia. Premierę iOS 8 można nazwać małą apokalipsą, przez którą Apple musiał szybko wydawać aktualizację naprawiającą liczne błędy. Podobnie było i cały czas jest z Androidem Lollipop, który wciąż na problemy z wyciekaniem pamięci. Usterka ma zostać naprawiona w Androidzie 5.1.1 Lollipop, który właśnie został wydany. Na pierwszym urządzeniu z rodziny Nexus można już instalować najnowszą wersję zielonego robota, która łata kolejne luki w oprogramowaniu.

To już czwarta aktualizacja Androida Lollipop, która zostaje wydana od momentu premiery systemy, czyli listopada 2014 roku. Przez ten czas wydawane było kolejno Android 5.0, Android 5.0.1, Android 5.0.2 oraz Android 5.1. Teraz przyszła kolej na wersję 5.1.1.

System już pojawił się w wersji na odtwarzacz multimedialny Nexus Player, a to oznacza, że wkrótce może zadebiutować także na smartfonach i tabletach z rodziny Nexus. Jeszcze nie wiadomo, co zmienia ta wersja systemu, ale z całą pewnością naprawia kilka mniejszych i większych błędów. Może zielony robot w końcu pozbędzie się usterki powodującej wyciekanie pamięci. Na pewno czeka na to wielu użytkowników. Nie wiadomo także, kiedy ta wersja Androida pojawi się na innych sprzętach sygnowanych przez Google, ale najprawdopodobniej nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie pozostaje nic innego, jak po prostu czekać.

Obraz systemu Android 5.1.1 Lollipop można pobrać z oficjalnie strony Google.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Damian JaroszewskiManfred RKMateło Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateło
Gość
Mateło

właśnie instaluję mi się aktualizacja -> Nexus 4

Manfred RK
Gość
Manfred RK

No mi po aktualizacji właśnie padł nexus 4

Damian Jaroszewski
Gość

A co konkretnie się stało? Jakie objawy? W ogóle się nie włącza? Zatrzymuje się w jakimś momencie?

Manfred RK
Gość
Manfred RK

Po aktualizacji a mam go półtorej roku najnormalniej sie wyłączył. Dopiero wejście w tryb serwisowy i tego poziomu uruchomienie przywróciło go do życia. Puki co działa :-)