Kiedy Twój Nexus dostanie aktualizację do Androida 5.0 Lollipop? Sprawdź!

Wszyscy posiadacze Nexusów, a przynajmniej zdecydowana większość, która orientuje się w świecie nowych technologii, czeka na aktualizację smartfona lub tabletu do najnowszej wersji systemu Android 5.0 Lollipop. Serwis Android Police dowiedział się już, kiedy aktualizacje OTA zostaną uruchomione.

Na aktualizację czekają Nexusy wydawane od 2012 roku. Oznacza to, że na liście są:

  • Nexus 4
  • Nexus 7 (2012)
  • Nexus 10
  • Nexus 7 (2013)
  • Nexus 5

Według dwóch źródeł serwisu Android Police, pierwsze aktualizacje OTA do Androida 5.0 Lollipop ruszą już 3 listopada, czyli za nieco ponad 3 tygodnie. Jednak najciekawszą w tym wszystkim informacją jest to, że „lizakiem” jako pierwsi będą mogli się cieszyć posiadacze tabletów Nexus 7 z 2012 roku, Nexus 7 z 2013, ale tylko w wersji z WiFi oraz Nexus 10. Dlaczego? Właśnie ze względu na to, że są to urządzenia pozbawione modułów LTE. Z Siecią łączą się tylko i wyłącznie po WiFi i zaktualizowanie takiego sprzętu jest dużo prostsze.

 

Niestety, w tym momencie jeszcze nie wiadomo, kiedy aktualizację otrzymają Nexus 4, 5 i 7 z LTE. Wiemy tylko tyle, że potrwa to nieco dłużej. Oczywiście aktualizacje nie mogą być udostępnione dużo później niż w przypadku urządzeń tylko z WiFi. Stawiałabym na maksymalnie 2 tygodnie opóźnienia.

Miejmy nadzieję, że tym razem unikniemy sytuacji, w której po dużej aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop pojawi się też kilka mniejszych, które będą poprawiać kolejno wykrywane błędy. Oby testy nowej wersji systemu mobilnego przebiegły tym razem pomyślnie i Google znał już kluczowe elementy, które wymagają jeszcze poprawy.

Tymczasem dzisiaj (17 października) Google ma zaktualizować pakiet Preview SDK właśnie do Androida 5.0 Lollipop. Poza tym mają zostać udostępnione nowe obrazu systemu w wersji Preview. Do tej pory dostępne były tylko warianty dla Nexusa 5 i Nexusa 7 z WiFi. Mam nadzieję, że dzisiaj pojawią się także dla Nexusa 4, Nexusa 7 z LTE otaz Nexusa 10.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
korba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
korba
Gość
korba

Nexus 4 nie ma oficialnie lte…ma jednak mozliwosci sprzetowe by je właczyć w systemie…ale to amatorska samoróbka i generalnnie w oficjalnej specyfikacji mamy hsdpa+ max. tutaj z kolei mowa ze Nexus ma lte…