Jest już Android 5.0 SDK dla wersji Lollipop

Jak Google obiecał, tak też zrobił. Przedwczoraj (15 października) oficjalnie zaprezentowano Androida 5.0 Lollipop. Dwa dni później, czyli dokładnie dzisiaj miała się pojawić zaktualizowania wersja pakietu SDK dla programistów, dzięki któremu mogą testować swoje aplikacje i gry w nowej wersji systemu.

Android 5.0 Lollipop to nie tylko ogromne przedsięwzięcie dla samego Google i wyczekiwanie użytkowników na aktualizację. To przede wszystkim ogromny wysiłek dla wszystkich deweloperów, którzy piszą aplikacje i gry na system z zielonym robotem w logo. Jeśli dbają o swoje dzieła i myślą o użytkownikach, to wypadałoby zaktualizować swoje appki do nowej wersji, która będzie nie tylko przystosowana do wyglądu Androida 5.0, ale też korzystała z nowych możliwości.

A tych jest całkiem sporo. Google twierdzi, że nowy Android to aż 5000 nowych API. Chyba nie muszę pisać, jak wiele jest to zmian. Nie sposób też zapomnieć o Material Design, który dość znacząco zmienia sposób w jaki będziemy patrzeć na system mobilny od Google. Ma być ładniej, czyściej i jednocześnie wygodniej, a to wszystko ubrane w szaty świetnych animacji. Jeśli aplikacja ma wyglądać dobrze na Lollipop, to również musi korzystać z Material Design. No chyba, że według niektórych siodło jednak pasuje świni…

Android 5.0 SDK został właśnie udostępniony na oficjalnej stronie Google Developers. Każdy może pobrać pakiet i dzięki niemu testować swoje aplikacje i gry, aby w momencie premiery samego systemu i nowych Nexusów działały tak, jak powinny. Przy okazji Google udostępnił nowe wersje Androida Lollipop w wersji Preview dla Nexusa 5 i Nexusa 7 z WiFi.

źródło: Android Developers

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o