Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje Android 7.1 Nougat

Google oficjalnie ogłosił datę premiery systemy Android 7.1 Nougat w wersji deweloperskiej. System będą mogli instalować posiadacze urządzeń z rodziny Nexus.

Android 7.1 Nougat w wersji deweloperskiej pojawi się jeszcze w tym miesiącu i wprowadzi sporo nowości do systemu operacyjnego. Oprócz standardowych poprawek oprogramowanie z zielonym robotem wzbogaci się o wiele elementów, które zostały zaprezentowane na niedawnej konferencji Google I/O. Są to między innymi: obsługa Daydream VR, aktualizacje A/B, nowe API skrótów do nowego launchera oraz możliwość używania obrazkowych klawiatur.

Niestety, użytkownicy Nexusów i systemu w wersji 7.1 Nougat nie uświadczą wszystkich funkcji smartfonów Pixel oraz Pixel XL

Wiele będzie ekskluzywnych dla tych urządzeń. Chodzi przede wszystkim o Asystenta Google, ale też wsparcie technicznej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu czy też nowy Pixel Launcher. Ale nie oznacza to, że nie ma na co czekać. Aktualizacja wprowadzi wiele nowości, które powinny spodobać się użytkownikom. Niektóre są bardziej istotne, jak Daydream VR, a inne kosmetyczne, jak chociażby zaokrąglone ikony oraz usprawnione filtrowanie tapet.

google-pixel-kolory

Android 7.1 Nougat Developer Preview zostanie udostępniony pod koniec miesiąca dla takich urządzeń, jak: Nexus 5X, Nexus 6P oraz Pixel C. To niestety jedyne urządzenia, na których będzie możliwa instalacja oprogramowania. Na szczęście finalne wydanie zostanie udostępnione także użytkownikom Nexusa 6, Nexusa 9, Nexusa Player oraz sprzętów z serii Android One.

Okazuje się także, że smartfony Pixel i Pixel XL zostaną zaktualizowane do Androida 7.1.x

Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Nie wiadomo, jak wpłynie to na producentów innych urządzeń – czy będą chcieli przeprowadzić szybką aktualizację do wersji 7.1, czy też poczekają na wydanie 7.1.1. Na ten moment nie wiadomo, co nowa wersja miałaby wprowadzić, ale sądząc po oznaczeniu, byłyby to bardzo niewielkie zmiany. Najprawdopodobniej chodzi o poprawki wykrytych błędów i kosmetyczne zmiany.

Miejmy nadzieję, że Google uchroni się przed błędami i większymi wpadkami. W ostatnich latach coraz częściej nowe wersje systemów operacyjnych oznaczają wielkie problemy dla użytkowników. Sytuacja to dotyczy nie tylko posiadaczy urządzeń z Androidem, ale też miłośników Windowsa oraz Apple iOS. Czas, aby w końcu skończyć z traktowaniem nas niczym testerów wersji beta, wydawanych jako finalne edycje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o