Nie musisz kupować samochodu z Android Auto. Wystarczy osobna aplikacja

Android Auto to oprogramowanie, które zdecydowanie miało ułatwić korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu. Dostępne jest w kilku modelach różnych marek. Teraz kupno konkretnego samochodu nie jest potrzebne, bowiem Android Auto można zainstalować na telefonie.

Nowa aplikacja Android Auto została udostępniona na smartfonach. Do czego służy? Przede wszystkim oferuje bardzo prosty interfejs z dużymi przyciskami i ikonami, dzięki czemu nawigowanie w trakcie jazdy ma być dużo łatwiejsze. Ale to tak naprawdę zaledwie kropla w morzu. Android Auto minimalizuję liczbę powiadomień do absolutnego minimum, może czytać odebrane wiadomości, a także pozwala na dyktowanie komend przy pomocy głosu.

Ale gdyby aplikacja ograniczała się tylko do takich funkcji, to wciąż byłoby to za mało. W końcu w trakcie jazdy samochodem często korzystamy z nawigacji. Dlatego w Android Auto dostępne są Mapy Google, które uruchamiają się w specjalnym trybie, przystosowanym dla kierowcy. Użytkownicy, którzy w drodze lubią posłuchać muzyki też nie mają powodów do obaw. Aplikacja obsługuje Spotify, także w specjalnie stworzonej na potrzeby kierowców wersji. Generalnie we wszystkich trybach interfejs jest bardzo czytelny, aby wszystkie informacje można było uzyskać szybko i przede wszystkim bezpiecznie. W sumie Android Auto współpracuj z około 500 aplikacjami i wszystkie one wykorzystują interfejs appki.

android-auto-2

Niestety, Android Auto ma też swoje wady. Przede wszystkim mocno zużywa energię. Poziom naładowania baterii znika nieco szybciej niż przy korzystaniu z samych Map Google. Aplikacja na razie nie obsługuje także polecenia „OK, Google”, ale Google zapewnia, że to tylko kwestia czasu. Stosowna funkcja ma się pojawić w ciągu kilku tygodni. Co ciekawe, Android Auto nie współpracuje z inną aplikacją Google – Waze.

Android Auto do działania wymaga Android w wersji co najmniej 5.0 Lollipop. Aplikacja będzie udostępniona w sumie w 30 krajach. Niestety, na razie nie ma Polski na liście. Na szczęście Android Auto można pobrać z APKMirror i zainstalować na własną rękę. Nie spodziewajcie się jednak obsługi języka polskiego. Może kiedyś…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o