Android for Work App to aplikacja dla miłośników bezpieczeństwa

Kilka tygodni temu pisałem o nowym programie Google o nazwie Android for Work. Został on zapowiedziany dokładnie pod koniec lutego i od tamtego czasu niewiele było słychać na jego temat. Aż do dzisiaj, bowiem w Sklepie Google Play właśnie zadebiutowała aplikacja o takiej samej nazwie, która powstała z myślą o użytkownikach Androidów od wersji 4.0 Ice Cream Sandwich do 4.4 KitKat. Czemu na liście nie ma Lollipopa?

Jeśli myślimy o Androidzie, to raczej rzadko w kontekście pracy lub bezpieczeństwa danych. Zielony robot raczej nie kojarzy się z biznesmenami jeżdżącymi ze spotkania na spotkanie, umawiającymi umowy na miliony. Z takimi osobami raczej kojarzą się iPhone’y, a jeszcze do niedawana urządzenia marki BlackBerry. Google najwyraźniej zamierza to zmienić właśnie za sprawą programu, a także aplikacji Android for Work.

No to czemu nie ma Lollipopa? Ponieważ ma on wbudowane wszystkie funkcje aplikacji Android for Work i nie trzeba dodatkowo instalować aplikacji. Ta powstała z myślą o posiadaczach nieco starszych wersji systemu. Na co pozwala?

O to chociażby stworzenie specjalnego profilu na telefonie, który będzie nam służył tylko do pracy. Możemy mieć tam dostęp tylko do określonych, na dodatek szyfrowanych aplikacji, a dane będzie oddzielone od tych prywatnych. Dzięki temu nie mamy się martwić tym, że przez przypadek usuniemy coś ważnego. Poza tym dostępne będą biznesowe wersje aplikacji, np. Kalendarza, Gmaila, Kontaktów i tym podobnych.

Android for Work to także szansa dla pracodawców, aby w pewien sposób kontrolować to, co instalują na swoich telefonach pracownicy. Program pozwala firmom na stworzenie niejako własnego Sklepu Google Play, w którym dostępne będą tylko sprawdzone i zatwierdzone aplikacje przez dział IT. Instalacja może być możliwa tylko w lokalnej sieci pracodawcy lub z wykorzystaniem VPN-a.

No i to tak pokrótce właśnie to, na co pozwala aplikacja Android for Work na Androida. Jeszcze raz przypomnę, że Lollipop ma te wszystkie funkcje wbudowane, więc dla posiadaczy lizaka appka nie będzie dostępna. Pozostali użytkownicy, którzy na swoich telefonach mają zielonego robota w wersji od 4.0 do 4.4 mogą pobrać appkę ze Sklepu Google Play.

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o