Android L poprawia żywotność baterii aż o 36 procent!

Google obiecał w trakcie swojej konferencji, że najnowsza wersja Androida, czyli po prostu Android L, znacząco poprawi żywotność baterii, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę sięgać po ładowarki. Zapowiedzi zapowiedziami, a jak to wygląda w praktyce? Sprawdził to serwis Ars Technica i okazuje się, że jest sporo lepiej.

Przeprowadzony test był bardzo dokładny i dopilnowano wszystkich parametrów. Po pierwsze, porównano Androida L z Androidem 4.4 KitKat. Test przeprowadzono na tym samym telefonie – Nexusie 5, aby uniknąć różnic w baterii, z tak samo ustawioną jasnością ekranu, co potwierdzono kolorymetrem. Najpierw sprawdzono wersję z KitKatem, a następnie na smartfona wgrano Androida L.

Test polegał na pozostawieniu telefonu z włączonym ekranem i ładowaniem nowej strony internetowej co każde 15 sekund (przez WiFi) aż do momentu, w którym telefon się wyłączy.

Wyniki okazały się zaskakujące, ale jak najbardziej pozytywnie. Smartfon z Androidem 4.4 KitKat wytrzymał 345 minut, czyli niecałe 6 godzin (5:45). Natomiast po zainstalowaniu Androida L czas ten wydłużył się aż do 471 minut (7:51). Oznacza to przyrost aż o 36 procent!

android-l-bateria

Warto jednak zaznaczyć, że wciąż wiele aplikacji wymaga optymalizacji i dopracowania, więc jest spora szansa, że po pełnoprawnej premierze Androida 5.0 L, nasze smartfony będą działać jeszcze dłużej. Brawo Google! To całkiem niezły wynik.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o