Android L powie Ci, ile czasu zajmie ładowanie

Ładowanie sprzętu mobilnego, a w przypadku smartfonów trzeba robić to dość często, bywa czasami kłopotliwe. Za 20 min musimy gdzieś wyjść, a telefon wyświetla nam zaledwie 20 proc. naładowania baterii. Albo podłączamy telefon do ładowania i nie mamy pewności, że stan akumulatora w określonym czasie dobije do 100 proc. Na szczęście Android 5.0 L przyniesie pewnie usprawnienie w tej kwestii.

Jak informuje serwis Android Police, w najnowszej wersji Androida, która na razie dość tajemniczo nazywa się „L” (najprawdopodobniej Lollipop), system będzie informował o tym, ile czasu zajmie ładowanie urządzenia. Co więcej, wzorem laptopów, Android L będzie także podawał szacowany czas działania smartfonu lub tabletu. Oczywiście nigdy nie będzie to w 100 proc. precyzyjne wskazanie, ale Google podobno stworzyło specjalny mechanizm, który ma się uczyć tego, w jaki sposób wykorzystujemy urządzenie i na tej podstawie lepiej przewidywać czas działania.

Informacje mają być wyświetlane po przejściu do informacji na temat baterii, a także na ekranie odblokowywania systemu. Szczególnie ta druga opcja wydaje się bardzo przydatna, bo przecież nie będziemy co chwilę otwierać ustawień, aby sprawdzić, ile godzin czy też minut będzie nam jeszcze działał smartfon lub ile czasu zajmie jego ładowanie.

Oczywiście w ustawieniach baterii nie zabraknie także zapowiadanego w trakcie Google I/O trybu oszczędzania energii, który ma dawać nawet 90 dodatkowych minut działania urządzenia, gdy zostanie uruchomiony. Oczywiście wtedy trzeba się liczyć z ograniczoną funkcjonalnością sprzętu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o