Dzięki XDA każdy może zainstalować elementy Androida L

Android 4.4 KitKat

Na ludzi z forum XDA zawsze można liczyć. Już wzięli oni pod lupę udostępniony obraz systemu Android L dla Nexusa 5 i przerobili go tak, aby niektóre elementy dało się zainstalować na innych urządzeniach.

Co trzeba jasno zaznaczyć – nie jest to pełna wersja systemu operacyjnego, a tylko pewne aplikacje, nowe czcionki i tapety z wczesnej wersji Androida 5.0. Jedną z appek, która działa bez najmniejszego problemu, a jednocześnie czerpie garściami z nowego UI, czyli Metal Design, jest stockowa klawiatura systemowa. Jeśli macie zrootwany telefon i Androida w wersji 4.4, to możecie ją już teraz zainstalować u siebie.

To jednak nie wszystko. Na telefonie powinna też się pojawić nowa, a w sumie to odświeżona czcionka Roboto, Usługi Google Play 5.0 (które są już udostępniane na starsze wersje systemu), dzwonki, alarmy, tapety oraz całkowicie nowa animacja uruchamiania systemu. Paczka została przetestowana między innymi na Samsungu Galaxy S5, LG G2 oraz HTC One M8.

Jeśli macie Nexusa5 lub Nexusa 7, to obraz Androida L możecie pobrać bezpośrednio od Google. Jeśli posiadacie inny telefon z Androidem 4.4, a chcielibyście wypróbować kilka elementów nowej wersji zielonego robota, to możecie je pobrać z XDA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o