Klawiatura z Androida L już w Sklepie Play

Najwyraźniej wielu osobom spodobała się nowa klawiatura z Androida L. Najpierw spece z forum XDA wyciągnęli ją z obrazu nowej wersji zielonego robota i udostępnili plik APK, a teraz wylądowała ona w Sklepie Google Play. Co ciekawe, nie umieścił jej tam sam Google.

Problem z wersją od XDA polegał na tym, że do poprawnego działania wymagany był root urządzenia oraz trochę zabawy z plikami zip. Generalnie, nie było to coś, z czym poradziłby sobie każdy użytkownik Androida, a raczej zabawa dla tych bardziej zorientowanych i zaawansowanych.

To oczywiście sprawiało, że nowa klawiatura Androida L nie trafiła do zbyt szerokiego grona użytkowników, a – chociaż to kwestia gustu – wygląda naprawdę przyzwoicie. Szczególnie spore wrażenie robi nowy Material design.

Jednak kilku osobom zamarzyło się, aby niemal każdy użytkownik Androida mógł skorzystać z nowej klawiatury. Dlatego też w Sklepie Play pojawiło się już kilka wersji, które nie tylko można dużo łatwiej pobrać i zainstalować na smartfonie lub tablecie, ale też nie trzeba rootwać sprzętu. Wystarczy mieć co najmniej Androida 4.0.

Polecam szczególnie klawiaturę stworzoną przez Shen Ye, która powinna działać bez najmniejszych problemów. Jeśli coś będzie nie tak, to najprawdopodobniej konieczne są zmiany w ustawieniach. To wszystko. Miłego korzystania!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o