Będzie Android L dla Nexusa 4 – na to wskazują pracownicy Google

Sam straciłem już nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Jako posiadacz Nexusa 4, po tym jak Google nie udostępnił dla mojego telefonu wersji deweloperskiej Androida L, straciłem nadzieję, że otrzymam jeszcze aktualizację do smartfonu. Dzisiaj pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Pewien użytkownik zauważył, że dwóch pracowników Google zamieszcza na stronie code.google.com posty z Nexusa 4 z oprogramowaniem oznaczonym jako LRW52G, co wskazywałoby właśnie na Androida L. To daje nam płomyczek nadziej na to, że posiadacze starszych Nexusów również będą mogli się cieszyć nowymi funkcjami zielonego robota oraz Material Design.

Oczywiście nie jest to żaden dowód, który jednoznacznie potwierdzałby, że Android L zostanie udostępniony także w wersji na Nexusa 4. W końcu pracownicy Google mogą mieć dostęp do wielu wersji oprogramowania, które później niekoniecznie muszą w ogóle ujrzeć światło dzienne. Jednak fakt, że taka wersja zielonego robota istnieje jest już niezłym prognostykiem na przyszłość.

Nie ma co się oszukiwać – Nexus 4 to może już nieco wiekowy sprzęt, ale wciąż bardzo wydajny. Snapdragon 600 nie jest znowu aż tak dużo wolniejszy od Snapdragona 800. Jasne, różnice są, ale nie wydaje mi się, żeby wydajność miałaby tutaj być problemem.

Nowego Androida L należy się spodziewać jeszcze w tym roku. Niestety oficjalna data nie jest jeszcze znana, więc pozostaje nam tylko czekać na Google.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o