Nexus 4 i Nexus 7 dostaną Androida L

KitKat on Nexus 4

Po Sieci krąży informacja, jakby Google udostępnił obrazy Androida L dla starszych urządzeń, w tym Nexusa 4 oraz Nexusa 7 z 2012 roku. Niestety, wstrzymajcie okrzyki radości i usiądźcie wygodnie na krześle, bowiem nie zainstalujecie nowej wersji zielonego robota na swoich urządzeniach.

Owszem, na stronie Google pojawiły się rzekome pliki źródłowe do Androida L dla Nexusa 4 i Nexusa 7 (2012), ale szybko okazało się, że nie jest to pełna wersja systemu operacyjnego, a jedynie jakieś poprawki związane z projektem GPL, a to oznacza, że na pełną wersję Androida 5.0 przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wiele osób zasugerowało się tym, że w adresie plików znajdował się folder o nazwie „l-preview”, co rzeczywiście wskazywałoby na nową wersję Androida dla starszych sprzętów z linii Nexus. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bowiem dzięki temu z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że Google jednak planuje zaktualizować Nexusa 4 i Nexusa 7 (2012) do Androida L, nawet pomimo tego, że 18-miesięczne wsparcie tych urządzeń już dawno się skończyło.

To byłby dobry krok ze strony twórców zielonego robota. Przede wszystkim wiele osób wciąż jest w posiadaniu starszych Nexusów, ponieważ wciąż świetnie sobie one radzą i mocniejsze podzespoły nie są potrzebne. Poza tym nie ma aż tak dużej różnicy między chociażby Nexusem 4 i Nexusem 5, więc nie wymaga to też aż tak dużo pracy.

No to czekamy na Androida L na Nexusa 4 i Nexusa 7 (2012).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o