To bardzo prawdopodobne daty premiery nowych Nexusów oraz Androida L

Wciąż nie znamy ani oficjalnej daty premiery nowych Nexusów, ani debiutu nowego Androida 5.0 L. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Nexus 5 został zaprezentowany w październiku, a do sprzedaży trafił w listopadzie, to już powoli nadchodzi czas na kolejną generację smartfonów i tabletów sygnowanych przez Google. Serwis Android Authority przeprowadził w tej sprawie małe śledztwo.

Pierwsze tropy, które wskazywałyby na październikową premierę to słowa Paula O’Briena, cenionego i poważanego dewelopera aplikacji na Androida. To właśnie on na swoim profilu na Twitterze poinformował kilka dni temu, że dostał cynk, iż Nexus 9 zostanie zaprezentowany 16 października. Jeśli nie miałby ku temu podstaw, czyli jego źródło nie byłoby wiarygodne, to na pewno nie podawałbym takiej wiadomości publicznie.

Poza tym dziennikarze Android Authority u dwóch niezależnych źródeł potwierdzili, że premiera będzie miała miejsce albo 15, albo 16 października. Jeden dzień nie robi wielkie różnicy. W każdy razie ma to być środek miesiąca. Możliwe, że wraz z Nexusem 9 Google pokaże także nowy telefon, znany do tej pory pod nazwą Moto Nexus.

Jednak nie oznacza to, że tego samego dnia zostanie udostępniony nowy Android L. To ma nastąpić dopiero 1. listopada. Nie jest jeszcze jasne, czy tego dnia ruszy też sprzedaż urządzeń, czy może będą one sprzedawane już z nową wersją zielonego robota, a posiadacze innych sprzętów będą musieli poczekać kilka dni więcej. To wciąż nie zostało rozstrzygnięte, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać.

Warto jednak dodać, że to tylko plotki. Wiarygodne, ale jednak plotki. Nawet najlepsze źródło może się mylić, więc nie powinniście brać tych informacji za pewnik. Zmienić może się dosłownie wszystko, wraz z premierą. Jednak zdrowy rozsądek wskazywałby, że premiera nowych Nexusów oraz Androida 5.0 L powinna już wkrótce nastąpić. Rok od zaprezentowania poprzedniego modelu to idealny moment.

Photo credit: John.Karakatsanis / Foter / CC BY-SA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o