Nadchodzi Android Lollipop 5.1 – są na to dowody!

Tak wynika z informacji zdobytych przez serwis Android Police. Android Lollipop 5.1 jest już praktycznie gotowy i najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu na się pojawić w wersji na Nexusy. Przeskok w numeracji wskazuje, że będzie to nieco większa aktualizacja niż tylko poprawa stabilności, wydajności i usunięcie kilku błędów, które zostały znalezione przez użytkowników.

Zacznijmy od tego, że Android Lollipop 5.1 zaczął się już pojawiać w Indonezji na urządzenia z serii Android One. Potwierdzają to zdjęcia zrobione przez użytkowników. Wyraźnie widać na nich ustawienia systemu i informacje o telefonie, w których widnieje Android w wersji 5.1 LMY29F.

android-5.1-lollipop

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, co aktualizacja miała by wprowadzić. Najprawdopodobniej chodzi przede wszystkim o usunięcie kilku błędów. Jest też spora szansa na to, że Google przywróci tryb cichy, którego brakuje oraz zaradzi coś na problemy z zarządzaniem pamięcią, która skutkuje spowolnieniami i częstym przeładowywaniem się aplikacji. To jednak tylko sugestie, a nie potwierdzone informacje, więc traktujcie je z lekkim przymrużeniem oka.

Jeśli nie wierzycie w to, że to naprawdę Android Lollipop 5.1 to wystarczy, że wejdziecie na oficjalną, indonezyjską stronę Android One – w kilku miejscach pojawia się wzmianka o tej wersji systemu operacyjnego z zielonym robotem. Poza tym zwróćcie też uwagę na zdjęcia telefonów z systemem Android:

android-one-indonesia-5.1

Jeśli nie widzicie nic podejrzanego, to radzę spojrzeć na godzinę. Google już kilkukrotnie przemycał w ten sposób informacje o nowych wersjach. Dziwi jedynie to, że aktualizacja pojawiła się bez żadnej zapowiedzi ze strony amerykańskiej firmy, ale to w końcu też nie byłby pierwszy raz, kiedy tak się dzieje.

Mam tylko nadzieję, że aktualizacja została przygotowana z myślą o wszystkich Nexusach, a producenci telefonów, którzy już udostępnili Lollipopra dla swoich flagowców, już pracują nad kolejną aktualizacją. Chociaż pewnie zanim przygotują Androida 5.1 to już powoli będzie się zbliżać wersja oznaczona jako 6.0… Tak to już bywa.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Ja na N4 z 5.0.1 zauważyłem 2 błędy:
1. Co jakiś czas jakaś wbudowana usługa zaczyna drenować baterię – raz to jest serwer multimediów, raz usługi Google Play a czasem nawet usługa kontaktów – pomaga ubicie tych usług i restart telefonu
2. Na liście ostatnich aplikacji czasem pojawiają się okna typu instalator pakietu (po zainstalowaniu aplikacji) albo okno rozmowy (po jej zakończeniu). Raz są a raz ich nie ma.

Innych błędów nie stwierdziłem :)