Polscy posiadacze LG G3 jeszcze w tym tygodniu dostaną aktualizację do Androida Lollipop

Tego nikt się chyba nie spodziewał. Najpierw HTC ogłosiło, że w ciągu 90 dni wprowadzi aktualizację do Androida Lollipop, a później Samsung poinformował, że Android 5.0 zawita na jego telefonach już w grudniu. Tymczasem LG spokojnie robiło swoje i owocem tego będzie Lollipop dla modelu G3. Kiedy? Jeszcze w tym tygodniu!

Informacja jest oficjalna i pochodzi bezpośrednio od LG. Koreański producent na swojej stronie internetowej poinformował, że flagowy model G3 otrzyma aktualizację do Androida Lollipop, a pierwszym krajem, w którym będzie można podmienić oprogramowanie na nowe będzie… Polska! Tak, Polacy jako pierwsi będą mieli okazję korzystać z Androida 5.0 Lollipop na LG G3.

Oczywiście nowa wersja Androida wiąże się z licznymi zmianami w systemie

Najbardziej zauważalną jest Material Design, czyli świeże podejście do interfejsu systemu operacyjnego z zielonym robotem. Poza tym Android Lollipop będzie wykorzystywał środowisko rozruchowe ART (Android Runtime), będzie wyposażony we własny mechanizm oszczędzania baterii, czy też nowe powiadomienia. Więcej możecie zobaczyć na naszym wideo.

I o ile informacja dla użytkowników LG G3 jest po prostu rewelacyjna, o tyle jest też nieco szokująca. Po pierwsze, samo to, że Koreańczykom tak szybko udało się przystosować swoją nakładkę do Androida 5.0 sprawia, że ręce aż same składają się do oklasków. Po drugie, musimy pamiętać, że Lollipop cały czas nie został udostępniony posiadaczom Nexusów 4, 5, 7 i 10, a to oznacza, że LG było w stanie przygotować system dla swojego telefonu w takim samym lub bardzo podobnym tempie, co Google. Zastanawiam się tylko, czy to powód do wstydu dla Google, czy też pochwał dla LG. Pewnie to i to!

Zastanawiam się, czemu też wybrano akurat nasz kraj

Może Polacy będą potraktowani jako swego rodzaju testerzy-beta, którzy sprawdzą oprogramowanie przed resztą świata. Jednak nie mam żadnych dowodów, iż tak rzeczywiście jest. A nawet gdyby było, to czy to rzeczywiście jest powód do narzekania? Zawsze marudzimy, że wielu producentów traktuje nas jak kraj trzeciego świata i na wszystko musimy czekać. A jak mamy coś jako pierwsi, to doszukujmy się sensacji i uważamy się za beta-testerów.

A jeśli nie lubicie czekać, to na forum XDA już można znaleźć Androida 5.0 Lollipop dla LG G3 i to oficjalną wersję. Najprawdopodobniej oprogramowanie wyciekło na kilka dni przed premierą.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o