Google potwierdza – Android Lollipop zadebiutuje 3 listopada

Już wcześniej informowaliśmy o prawdopodobniej dacie premiery nowego Androida w wersji 5.0 Lollipop. Dzisiaj pogłoski się potwierdziły i to za sprawą samego Google. Już wiemy, że „lizak” zostanie udostępniony użytkownikom Nexusów w poniedziałek 3 listopada.

Dowiedzieliśmy się tego dzięki informacji przesłanej przez Google do deweloperów. Twórcy Androida napisali do programistów tworzących aplikacje i gry na Androida, aby przygotowali swoje produkty jeszcze przed premierą nowej wersji systemu z zielonym robotem, która nastąpi właśnie 3 listopada.

– Radzimy przygotować, przetestować i udostępnić w Sklepie Play odpowiednie aktualizacje aplikacji, zanim Androida 5.0 zostanie udostępniony użytkownikom, co nastąpi 3 listopada.

android-lollipop-aktualizacja

Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Po pierwsze, tego samego dnia debiutuje tablet HTC Nexus 9, który będzie działać na Androidzie Lollipop. Premiera nowej wersji zielonego robota w tym samym dniu to logiczny krok. Poza tym o prawdopodobnej premierze 3 listopada mówiło się już wcześniej, w licznych pogłoskach i przeciekach.

Zastanawia mnie jednak jedno – czy 3 listopada Android 5.0 Lollipop zostanie udostępniony od razu dla wszystkich przewidzianych urządzeń (Nexusy 4, 5, 7 i 10), czy będzie się to odbywać stopniowo. Już wcześniej pojawiały się informacje, według których w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają posiadacze sprzętów z samym WiFi, bez modułu GSM/LTE, a dopiero w drugiej kolejności ci, którzy mają Nexusy 4, 5 i 7 z LTE.

Przesłana przez Google informacja cały czas nie rozwiewa tych wątpliwości. Wiemy tylko, że Lollipop zostanie udostępniony 3 listopada, ale nie wiemy, czy na wszystkie, czy tylko na część obsługiwanych urządzeń. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak będą to wszystkie Nexusy, aż od „czwórki” , bo nikt nie lubi czekać na aktualizacje, szczególnie jeśli są tak duże i zapowiadają się tak dobrze.

My oczywiście będziemy szybko instalować Androida 5.0 Lollipop, więc możecie się spodziewać błyskawicznych pierwszych wrażeń, a później bardziej szczegółowej recenzji oprogramowania.

źródło: Android Police

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dyskusja na temat OFICJALNEGO Lizaczka dla N4 - Strona 45 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Google potwierdza – Android Lollipop zadebiutuje 3 listopada – Appki.com.pl Moje telefony : Sony Ericsson T290i > Nokia 6300 > Nokia 5230 > Sony Ericsson Xperia Neo V > Alcatel One Touch Idol > Sony Ericsson Xperia Neo V > Sony Xperia Sola > Samsung Galaxy SIII LTE > LG Nexus 4 16 GB […]