Google potwierdza – Android Lollipop zadebiutuje 3 listopada

Już wcześniej informowaliśmy o prawdopodobniej dacie premiery nowego Androida w wersji 5.0 Lollipop. Dzisiaj pogłoski się potwierdziły i to za sprawą samego Google. Już wiemy, że „lizak” zostanie udostępniony użytkownikom Nexusów w poniedziałek 3 listopada.

Dowiedzieliśmy się tego dzięki informacji przesłanej przez Google do deweloperów. Twórcy Androida napisali do programistów tworzących aplikacje i gry na Androida, aby przygotowali swoje produkty jeszcze przed premierą nowej wersji systemu z zielonym robotem, która nastąpi właśnie 3 listopada.

– Radzimy przygotować, przetestować i udostępnić w Sklepie Play odpowiednie aktualizacje aplikacji, zanim Androida 5.0 zostanie udostępniony użytkownikom, co nastąpi 3 listopada.

android-lollipop-aktualizacja

Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Po pierwsze, tego samego dnia debiutuje tablet HTC Nexus 9, który będzie działać na Androidzie Lollipop. Premiera nowej wersji zielonego robota w tym samym dniu to logiczny krok. Poza tym o prawdopodobnej premierze 3 listopada mówiło się już wcześniej, w licznych pogłoskach i przeciekach.

Zastanawia mnie jednak jedno – czy 3 listopada Android 5.0 Lollipop zostanie udostępniony od razu dla wszystkich przewidzianych urządzeń (Nexusy 4, 5, 7 i 10), czy będzie się to odbywać stopniowo. Już wcześniej pojawiały się informacje, według których w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają posiadacze sprzętów z samym WiFi, bez modułu GSM/LTE, a dopiero w drugiej kolejności ci, którzy mają Nexusy 4, 5 i 7 z LTE.

Przesłana przez Google informacja cały czas nie rozwiewa tych wątpliwości. Wiemy tylko, że Lollipop zostanie udostępniony 3 listopada, ale nie wiemy, czy na wszystkie, czy tylko na część obsługiwanych urządzeń. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak będą to wszystkie Nexusy, aż od „czwórki” , bo nikt nie lubi czekać na aktualizacje, szczególnie jeśli są tak duże i zapowiadają się tak dobrze.

My oczywiście będziemy szybko instalować Androida 5.0 Lollipop, więc możecie się spodziewać błyskawicznych pierwszych wrażeń, a później bardziej szczegółowej recenzji oprogramowania.

źródło: Android Police