Już jest! Właśnie zadebiutował Android Lollipop dla Nexusów. Ruszyły aktualizacje OTA!

Dokładnie tydzień i dwa dzni, o tyle opóźniła się premiera systemu Android 5.0 Lollipop dla starszych Nexusów. Lizak miał zadebiutować 3 listopada, ale został udostępniony właśnie dzisiaj, czyli 12 listopada.

Android 5.0 Lollipop właśnie zadebiutował. Jeśli nie są wam straszne ręczne instalacje systemu operacyjnego, to możecie poczekać na obraz Androida Lollipop, który pojawi bezpośrednio na stronie Google (jeszcze nie zostały udostępnione). System ma być dostępny dla wszystkich Nexusów – 4, 5 7 i 10.

Google ogłosił, że właśnie ruszyły aktualizacje OTA, ale tradycyjnie już nie wiadomo, kiedy trafią do konkretnych użytkowników. Rozpoczynają się dzisiaj i wszyscy powinni je otrzymać w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie chcecie czekać, to jest na to prosty sposób.

Jak wymusić aktualizację Nexusa do Androida Lollipop?

Musicie udać się do ustawień telefonu lub tabletu i przejść do zakładki “aplikacje”. Tam wybieracie wszystkie i na dość długiej liście szukacie “Google Services Framework”. W pierwszej kolejności wymuszacie zatrzymanie aplikacji, a następnie czyścicie dane. Gdy już to zrobicie, to znowu przechodzicie do ustawień telefonu lub tabletu, przechodzicie do informacji o telefonie, a następnie aktualizacji systemu i sprawdzacie, czy Lollipop jest już dla Was dostępny.

Uprzedzam, że metoda nie zawsze działa za pierwszym razem. Czasami trzeba te kroki powtórzy po kilka, a nawet kilkanaście razy, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

 

  • Aleksander Alczas

    Mogliby jednocześnie wrzucić factory images…

  • Wiktor Wojtasik

    Co do newsa.
    Faktycznie aktualizache ruszyly. Ale w oficjalnym komunikacie androida nie ma mowy o nexusie 4.
    W sieci pojawily sie juz natomiast obrazy dla nexus 5, 7 z wifi oraz nexus 10.