Błąd w Androidzie 5.0 Lollipop – nie łączy się z WiFi

Dawno w świecie nowych technologii nie było premiery nowej wersji systemu operacyjnego, która obyłaby się bez większych wpadek. Do historii przejdzie debiut iOS-a 8, który był wielkim potknięciem Apple. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego Androida 5.0 Lollipop, który – jak się coraz częściej okazuje – ma sporo małych niedociągnięć, np. problemy z łączeniem się z siecią WiFi.

Użytkownicy donoszą, że po aktualizacji do Androida Lollipop, nie mogą się połączyć z siecią WiFi w swojej pracy. Urządzenie pyta o hasło, zaczyna łączenie, po czym zapamiętuje sieć, ale się z nią nie łączy. Niestety nie da się tego w żaden sposób obejść. Telefon czy też tablet nie chce się połączyć z daną siecią, chociaż pamięta jej ustawienia.

Użytkownikom udało się już ustalić, że problem dotyczy Access Pointów marki Cisco, które są wykorzystują protokół sieci bezprzewodowej WPA2 z szyfrowaniem AES. Rzecz polega na tym, że dość częsta konfiguracja w wielu firmach, więc coś, co w teorii wydaje się być niewielką usterką, w praktyce może się okazać sporym problemem.

Co ciekawe, problem nie występuje u wszystkich. Jeśli wcześniej łączyliście się z daną siecią jeszcze na Androidzie 4.4 KitKat i wykonaliście aktualizację OTA jednocześnie zachowując wszystkie dane, to najprawdopodobniej nie będziecie mieli problemów z działaniem WiFi. Jeśli po aktualizacji przywróciliście urządzenie do ustawień fabrycznych lub dopiero na Lollipopie próbowaliście łączyć się z daną siecią, to niestety sprawa nie wygląda już tak różowo i pozostaje czekać na kolejną aktualizację, która rozwiąże ten problem.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o