Już jest Android 6.0.1 Marshmallow, a w styczniu będzie 6.1

Android 6.0 Marshmallow zadebiutował już kilka tygodni temu. Jak na razie nie jest dostępny dla zbyt szerokiego grona odbiorców. Nie przeszkadza to Google w usprawnianiu oprogramowania. Właśnie pojawiła się pierwsza aktualizacja do wersji 6.0.1.

Android nie jest systemem idealnym. Często nowe wersje pełne są niedociągnięć i problemów. Szczególnie dało się to odczuć w przypadku Androida Lollipop, który w pewnych momentach działał wręcz tragicznie. Google szybko wydawało kolejne łatki, ale i tak nie udało się rozwiązać wszystkich problemów.

Na szczęście z Marshmallow na razie nie ma lub nie słychać o większych błędach. Jednak Google i tak usprawnia system operacyjny. Właśnie została wydana wersja 6.0.1, a już w styczniu ma się pojawić wydanie oznaczone jako 6.1.

Na razie Android 6.0.1 Marshmallow został udostępniony jedynie na kilku urządzeniach z serii Android One. Nie wiadomo, czy trafi także na sprzęty z rodziny Nexus. Ale biorąc pod uwagę, że już w styczniu ma być wydany Android 6.1, to jest spora szansa, że Google odpuści aktualizację. Nexusy najprawdopodobniej przeskoczą od razu z wersji 6.0 do 6.1.

Niestety nie wiadomo, co wprowadza lub poprawia nowe wydanie. Na pewno nie są to wielkie zmiany, o czym świadczy sama numeracja. Większych poprawek można się spodziewać w styczniu za sprawą Androida 6.1. Google na razie milczy w tej sprawie, ale pewnie wkrótce pojawią się jakieś informacje na ten temat.

źródło: Android Authority

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jotgie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jotgie
Gość
Jotgie

No. Jednak trafił.
Największą zmianą są emoji (poza bezpieczeństwem oczywiście).