Samsung prezentuje najciekawsze funkcje Androida 6.0 Marshmallow

Już wiemy, że nowy Android zostanie oznaczony jako 6.0 Marshmallow. Kilka tygodni temu, w trakcie Google I/O poznaliśmy też jego najnowsze funkcje. Dzisiaj Samsung przypomina nam o tych najważniejszych i przy okazji prezentuje coś, o czym albo nie pamiętałem, albo Google do tej pory nie wspominał.

Android 6.0 Marshmallow pełny ma być nowych funkcji i możliwości. Google na pewno nie powiedział nam o wszystkich. Przecież nie warto zdradzać wszystkiego od samego początku. Jednak wiemy już całkiem sporo, a Samsung postanowił nam o tym przypomnieć.

Android Marshmallow – zarządzanie uprawnieniami aplikacji

android-marshmallow-uprawnienia-aplikacji

Tak, nowy Android pozwoli nam decydować o tym, jakie uprawnienia będą miały konkretne aplikacji. I tak na przykład, jeśli korzystamy z Instagrama tylko do wrzucania fotek, to możemy wyłączyć dostęp do mikrofonu (przyda się tylko przy filmach). Możliwości są ogromne i dużo będzie zależeć od programistów, którzy będą musieli tak przygotować swoje aplikacje, aby działały bez konkretnych uprawnień.

Android Marshmallow – monitorowanie pamięci

android-marshmallow-pamiec

Nie wiesz, która aplikacja zużywa najwięcej pamięci RAM? Zastanawiasz się, który program spowalnia system lub działa cały czas w tle? Nie ma problemu. Nowy Android zostanie wyposażony w specjalną zakładkę, gdzie będzie można to sprawdzić. Bardzo przydatna funkcja!

Android Marshmallow – czytnik linii papilarnych

android-marshmallow-czytnik-linii-papilarnych

Android Marshmallow będzie także obsługiwał czytniki linii papilarnych. Te już pojawiały się na Androidzie, np. w telefonach Samsunga, ale nie pozwalały na zbyt wiele. Teraz przy pomocy odcisku palca będziemy mogli odblokowywać telefon, a nawet autoryzować zakupy w Sklepie Play. Ma to działać mniej więcej tak, jak TouchID w iPhone’ach.

Android Marshmallow – kopia ustawień aplikacji

android-marshmallow-kopia-ustawien-aplikacji

To coś, czego strasznie brakowało mi w Androidzie. Co prawda system bez problemu przywracał zainstalowane wcześniej aplikacje, ale już nie ich ustawienia, co było strasznie irytujące. Teraz ma się to zmienić. Każda aplikacja będzie miała do wykorzystania 25 MB w chmurze, aby zapisywać swoje ustawienia, które następnie będą mogły być przywrócone po zmianie telefonu lub przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych!

Android Marshmallow – oszczędzanie energii

android-marshmallow-oszczedzanie-energii-doze

Już Android Lollipop ma tryb oszczędzania energii, ale Marshmallow ma wprowadzić go na nowy poziom. I tak na przykład telefon ma wykrywać, że nie jest używany od dłuższego czasu i włączać tryb Doze, czyli coś w rodzaju uśpienia. Cały czas mają działać powiadomienia, ale aplikacje i system mają zużywać dużo mniej energii. To oczywiście ma się przełożyć na dłuższą pracę na jednym ładowaniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o