Tryb nocny w końcu zawita na Androidzie. Ale trochę jeszcze poczekamy

Tryb nocny to nic nowego w aplikacjach mobilnych. Nie tylko sprzyjają naszym oczom, ale też mają niebagatelny wpływ na czas pracy telefonu z dala od gniazdka ładowania (przy ekranach OLED). Google najwyraźniej w końcu to dostrzegło, bo tryb nocny zawita w Androidzie.

Tryb nocny to nic innego, jak automatyczne przestawianie kolorów interfejsu na ciemniejsze, wraz z nastaniem wieczora i nocy. Każdy, kto korzystał z takiego rozwiązania, doskonale zna jego zalety. Przede wszystkim ekran nie stanowi aż tak dużego kontrastu w porównaniu do ciemnego otoczenia, a poza tym smartfony z ekranami OLED mogą działać dłużej na jednym ładowaniu baterii.

Tryb nocny znajdziemy w wielu aplikacjach, a nawet nakładkach na Androida (np. Nova Launcher). To nic nowego w świecie mobilnym. Jest jednak jedna firma, która wciąż nie dostrzegała zalet trybu nocnego. Chodzi oczywiście o Google. Na szczęście twórcy Androida najwyraźniej otrzeźwieli, bo wiele wskazuje na to, że tryb nocny zawita do systemu operacyjnego z zielonym robotem.

Niestety, jeszcze przyjdzie nam trochę na to trochę poczekać. Tryb nocny czy też tryb ciemny ma zostać wprowadzony dopiero w Androidzie Q, czyli w kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Google chce mieć pewność, że większość preinstalowanych aplikacji będzie natywnie wspierać to rozwiązanie. No ale jak już coś robić, to robić to dobrze.

źródło: Pocketnow

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o