Jakie zmiany przyniesie nowy Android Wear?

Ekipa odpowiedzialna za rozwijanie platformy Android Wear w żadnym wypadku nie przestaje rozwijać swojego produktu. Dzisiaj zapowiedziana została kolejna aktualizacja tego systemu, która wprowadza kilka bardzo ciekawych funkcjonalności. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością wsparcie dla Tłumacza Google. Zobaczcie, co jeszcze przygotowano dla nas w najnowszym wydaniu!

Google postarało się, aby funkcjonalność translatora była dostępna dla wszystkich użytkowników inteligentnych zegarków, a więc i dla tych, którzy nie mają na swoim smartfonie zainstalowanej odpowiedniej aplikacji. To kolejny krok, który w pewnym stopniu uniezależnia urządzenia ubieralne od telefonów. Funkcjonalność Tłumacza w głównej mierze opierać się będzie na przetwarzaniu komunikatów głosowych, które wypowiadać będziemy oczywiście bezpośrednio do zegarka. Tekst po zidentyfikowaniu zostanie przetłumaczony na jeden z 44 obsługiwanych języków. W jakich sytuacjach, oprócz potrzeby dokonania szybkich tłumaczeń, przyda się nam ta funkcja? W trakcie rozmowy z obcokrajowcem będziemy mogli przetłumaczyć naszą wypowiedź, a następnie skierować zegarek w stronę naszego dyskutanta. Ten odczytawszy kwestię będzie mógł się wypowiedzieć w swoim języku, po czym Tłumacz dokona automatycznego przełożenia na język zrozumiały dla nas.

interaktywne-tarcze-android-wear-1

Kolejną ciekawą zmianą jest wsparcie dla tzw. watch face’s, czyli interaktywnych tarczy zegarka, które będą mogły wyświetlać interesujące dla nas informacje, podnosząc tym samym użyteczność urządzeń ubieralnych. Od momentu aktualizacji, na głównym ekranie oprócz godziny znajdziemy także odpowiednio skonfigurowane komunikaty odnośnie powiadomień, spotkań zapisanych w kalendarzu oraz wiele innych. Proste stuknięcie w którąś z aktywnych tarczy dostarczy nam więcej konkretnych informacji. Poza tym, nowa wersja Androida Wear wspierać będzie także aktywną tarczę związaną ze znaną marką Under Armour, która ujawni nam dane dotyczące zrobionych przez nas kroków, przebytego dystansu oraz liczby spalonych kalorii. Jeszcze inna aktywna tarcza o nazwie Together będzie w stanie połączyć nas ze znajomym i w łatwy sposób dzielić z nim zdjęcia oraz emotikony.

tarcza-together-android-wear

Android Wear w najnowszej wersji przynosi naprawdę duże zmiany. Zdecydowanym hitem jest wsparcie dla Tłumacza Google, z którego będziemy mogli korzystać nawet w przypadku braku aplikacji na smartfonie. Ciekawą funkcjonalnością są także interaktywne tarcze. Deweloperzy z całą pewnością przygotują całą masę użytecznych dodatków wspierających je, dzięki czemu zwiększą użyteczność samych inteligentnych zegarków. Kto wie, może dzięki takim zmianom znacznie więcej osób przekona się do tej stale rozwijającej się gałęzi technologii mobilnych. A nowy Android Wear? Aktualizacja powinna być dostępna w najbliższych tygodniach.

_

źródło: Android Official Blog

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o