Android Wear już został zmodyfikowany. Oto pierwszy ROM!

Inteligentny zegarek LG G Watch korzysta z odblokowanego bootloadera i fastboota. Kwestią czasu było zmodyfikowanie Androida Wear dla technologii ubieralnych. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że nastąpi to aż tak szybko.

Jeden z deweloperów od razu wziął się za modyfikowanie stockowego Androida Wear, zainstalowanego na LG G Watch. Mógł to zrobić, ponieważ nie musiał się martwić o odblokowanie zegarka i dostanie się plików systemu, ponieważ te są łatwo dostępne.

Nie spodziewajcie się jednak wielkich zmian, bo tych nie uświadczymy. Modyfikacja opiera się na standardowym Android Wear. Deweloper nie zdecydował się na żadne zmiany w interfejsie, ale poprawił to, co się dało. Twierdzi, że po zainstalowaniu jego ROM-u urządzenie dłużej wytrzymuje na jednym ładowaniu baterii i działa szybciej. Ile w tym prawdy? Tego pewnie się nie dowiemy, ponieważ zegarki LG G Watch, Samsung Gear Live, a w przyszłości Motorola Moto 360 nie będą dostępne w naszym kraju. Przede wszystkim dlatego, że Google Now nie wspiera języka polskiego.

Jeśli jednak jakimś cudem zdobyliście zegarek LG, to ROM możecie pobrać z RootzWiki.

Za: Android Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o