Android Wear już wkrótce ze wsparciem dla WiFi

Twórcy mobilnych systemów od Google nie mogli przejść obojętnie obok premiery inteligentnego zegarka od Apple, która miała miejsce na początku tego tygodnia. Według ostatnich doniesień, najnowsza aktualizacja Androida Wear przyniesie ze sobą kilka bardzo ciekawych funkcji, a jedną z nich ma być obsługa bezpośrednich połączeń z sieciami WiFi.

Pisałem w poniedziałek o planach internetowego giganta, które zakładają stworzenie zupełnie nowego systemu operacyjnego, który ma być przeznaczony dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Inna grupa osób, która pracuje nad Android Wear, już niedługo będzie mogła pochwalić się bardzo znaczącą z perspektywy użytkowników aktualizacją. Dzięki niej użytkownicy inteligentnych zegarków będą mogli korzystać za ich pomocą z Internetu nawet w momencie, gdy nie będą mieli możliwości sparowania urządzenia ze smartfonem za pośrednictwem Bluetootha. To dobra wiadomość, gdyż wreszcie będziemy mogli bez ograniczeń przeglądać karty z usługi Google Now oraz korzystać z aplikacji wymagających połączenia internetowego.

To jednak nie wszystko, co inżynierowie z Mountain View przygotowali dla wszystkich miłośników technologii ubieralnych. Kolejnym dodatkiem, który ma zostać wdrożony dzięki rzeczonej aktualizacji, ma być obsługa gestów. Jakie funkcjonalności będzie ona niosła za sobą? Na tak wczesnym etapie nie ma raczej mowy o bardzo zaawansowanych gestach, jednak możemy spodziewać się, że będziemy mieli możliwość przesuwania kart Google Now oraz kasowania otrzymanych powiadomień za pomocą wstrząśnięcia nadgarstkiem. Źródła podają także, iż poprawiony zostanie także sam interfejs systemu po to, aby ułatwić dostęp do aplikacji na naszym inteligentnym zegarku.

Wszystkie zmiany w Android Wear, które przedstawiłem wam powyżej, są świetną wiadomością dla wszystkich posiadaczy urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że większość topowych modeli inteligentnych zegarków posiada wbudowane moduły łączności WiFi, dlatego też w ich przypadku tak prosta aktualizacja jak dodanie dla nich wsparcia ze strony oprogramowania może przyczynić się do znacznego wzrostu ich funkcjonalności. Sądzę, że aktualizacja ta będzie miała jak najbardziej pozytywne efekty, szkoda tylko, że Google zdecydowało się na nią tak późno. A może w samą porę?

_

źródło: The Verge

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o