Angry Birds Transformers – wiemy już dużo więcej (wideo)

Rovio w zeszłym miesiącu zapowiedziało nową grę w świecie Angry Birds oraz Transformersów. Dzisiaj, za sprawą magazynu Forbes, dowiedzieliśmy się na jej temat nieco więcej.

Przede wszystkim gra na wykorzystywać Telepody, czyli fizyczne figurki postaci, które po zeskanowaniu kamerą telefonu zostaną przeniesione bezpośrednio do gry. Wygląda jednak na to, że każda z zabawek będzie miała dwie formy i każdą z nich będzie można wykorzystać w wyścigu. Tak, wyścigu, ponieważ Angry Birds Transformers – tak samo jak Go! – ma być grą wyścigową.

Fabuła gry będzie dotyczyć walki Tranformersów o Piggy Island (Świńska wyspa), gdzie znajduje się Egg Spark (Jajeczna iskra). Przypomina to jedną z wcześniejszych części filmowej sagi, w której też Transformersy walczyły z Autobotami właśnie o tzw. Iskrę.

Każdy z robotów, które znamy z filmów, bajek i komiksów, ma zostać odzwierciedlony w świecie Wściekłych Ptaków. Oznacza to, że zobaczymy takie postacie, jak chociażby: Optimus Prime, Bumblebee, Soundwave, Megatron czy też Heatwave.

Do sprzedaży oczywiście trafią też specjalne zestawi Telepodów w cenach od 5,99 dol. za sztukę do 29,99 dol. zestaw dwóch figurek i toru wyścigowego. Jednak nie ma co liczyć na to, że trafią one także do Polski, przynajmniej nie wraz z debiutem samej gry. Początkowo zabawki mają być dostępne tylko w sieci sklepów Toys R US.

Gra ma się pojawić na Androida oraz iOS we wrześniu tego roku, więc jeszcze poczekamy sobie 2 miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o