Aplikacja do zamawiania pizzy najprawdopodobniej uratowała jej życie

Do niecodziennej sytuacji doszło na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Dzięki aplikacji do zamawiania pizzy kobiecie udało się zawiadomić policję, gdy jej partner groził jej nożem i zabrał telefon. Na szczęście udało się go namówić na zamówienie posiłku, a wiadomości do pracowników lokalu kobieta przemyciła informację, która najprawdopodobniej uratowała jej życie – donosi ABC News.

Kobieta – Cheryl Treadway – była przetrzymywana w swoim domu wraz z trójką dzieci. Jej partner zabrał jej telefon i groził nożem. Jednak udało jej się namówić mężczyznę na zamówienie pizzy. W informacji do lokalu kobieta napisała: „911hostage help!”. Numer 911 w Stanach Zjednoczonych jest odpowiednikiem europejskiego numeru 112, a hostage help oznacza: zakładnik pomocy.

Pracownicy Pizza Hut po raz pierwszy spotkali się z tego typu sytuacją, ale wiadomość pochodziła od stałej klientki, więc wzięli ją na poważnie i zaalarmowali służby bezpieczeństwa. Na miejsce przyjechała policja, która została kobietę przed domem z najmłodszym dzieckiem. W środku mężczyzna – Ethan Nickerson – cały czas przetrzymywał jeszcze dwójkę dzieci. Funkcjonariusze zaczęli z nim negocjować. Po około 20 minutach mężczyzna zrezygnował i oddał się w ręce policji.

Ethan Nickerson najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków. Według relacji kobiety, sytuacja trwała niemal cały dzień. Mężczyzna cały czas chodził uzbrojony w nóż i nawet odebrał razem z partnerką dzieci ze szkoły, cały czas wyposażony w niebezpieczne narzędzie. Zamówienie pizzy być może uratowało kobiecie życie, a już na pewno uchroniło ją i dzieci przed dalszym trwaniem tej niebezpiecznej sytuacji.

Jak widać aplikacje mobilne, nawet tak niepozorne, jak do zamawiania pizzy, mogą ratować ludzkie życie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o