Apple szykuje się do ataku na Androida. Będą nowe aplikacje?

Apple Music ma być pierwszą aplikacją na system Android, która zostanie stworzona przez Apple. Wywołało to niemałą sensację, ale w gruncie rzeczy było logicznym krokiem. Wiele wskazuje jednak na to, że na tym się nie skończy. Apple może szykować prawdziwy atak na Androida i walkę o serca użytkowników zielonego robota.

Apple Music ma być pierwszą aplikacją Apple, dostępną na system Android. Drugą ma być Move to iOS, czyli program pozwalający na łatwe przeniesienie wszystkich swoich danych z zielonego robota na nadgryzione jabłko. I tyle wiemy z oficjalnych informacji. Dużo więcej zdradza nam najnowsze ogłoszenie o pracę, które ukazało się na oficjalnej stronie Apple.com. Wynika z niego, że firma z Cupertino szuka programisty, który pomoże wprowadzić na Androida nowe produkty i usługi.

O co może chodzić? Ogłoszenie wskazuje na to, że Apple Music i Move to iOS to dopiero początek planów Apple związanych z Androidem. Przecież firma z Cupertino ma w swoim portfolio całe mnóstwo własnych usług. Co prawda do tej pory były one dostępne tylko na systemie iOS, ale patrząc na rywali, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć ich wersje także na Androida. Przecież nie od dzisiaj Google udostępnia swoje usługi i aplikacje na iOS-ie, a Microsoft nawet na iOS-ie i Androidzie. Teraz przyszła kolej na to, aby Apple zrobił to samo.

apple-ogloszenie-o-prace

Możliwości jest naprawdę sporo. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to komunikator iMessage, który mógłby powalczyć w ten sposób z Viberem, WhatsApp czy też Skypem. Drugą obowiązkową aplikacją, która powinna pojawić się na Androidzie jest iCloud, czyli chmura stworzona przez Apple. Chyba nie trzeba tłumaczyć zasadności takiej decyzji. Poza tym są jeszcze takie programy, jak chociażby: FaceTime, iWork, a nawet Safari. Możliwości są duże.

Po co Apple miałoby to robić? Odpowiedź jest oczywista – aby pokazać użytkownikom Androida, jak dobre są usługi spod znaku nadgryzionego jabłka i tym samym przekonać ich w przyszłości do przesiadki na system iOS. Nie będzie to zadaniem łatwym, bo większość osób ma już swoje ulubione usługi – komunikatory, chmury i aplikacje, ale nie jest to niemożliwe. Poza tym czemu Apple nie miałoby zarabiać także na użytkownikach Androida, proponując im chociażby abonament na iCloud?

Na razie jednak niczego nie możemy być pewni, chociaż ogłoszenie o pracę jest raczej jednoznaczne.

źródło: 9toMac, za: MyApple
Zdjęcie główne: CameliaTWU / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o