Aplikacje będą przechowywać dane na dysku Google

Google udostępniło deweloperom nową możliwość przechowywania danych aplikacji. Do tej pory znajdowały się one przede wszystkim na telefonie, co w znaczący sposób ograniczało przestrzeń dyskową. Teraz pliki będzie można umieszczać na dysku Google.

Pomysł wydaje się całkiem ciekawy i w mojej opinii może się świetnie sprawdzić. Pozwoli to zaoszczędzić trochę miejsca na telefonie. Oczywiście użytkownik przez cały czas będzie miał podgląd do tego, jak wiele danych i jakiego rodzaju pliki są przechowywane w chmurze.

Co mogłoby trafić na Dysk Google? Przede wszystkim pliki ustawień i zapisy gier. Aplikacje w każdej chwili mogłyby uzyskać do nich dostęp, pod warunkiem oczywiście, że będziemy mieli dostęp do internetu. I tutaj pojawia się problem. O ile stałe połączenie z siecią nie jest problemem na zachodzie, tak w Polsce niewiele osób ma wykupione pakiety danych. Dlatego też mam nadzieję, że będziemy mieli wybór, gdzie dane mają być zapisywane. Jednak uważam, że to fajny pomysł. Szczególnie dla posiadaczy dwóch urządzeń – np. smartfonu i tabletu. Robiąc coś na jednym, automatycznie będą mieli to samo na drugim.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o