Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (26 stycznia – 1 lutego 2015)

Minął kolejny tydzień w świecie technologii, aplikacji i gier mobilnych. Ostatnie 7 dni miało kolor zielony, ponieważ największe firmy technologiczne i zarazem twórcy system mobilnych – Apple, Google i Microsoft – chwaliły się swoimi wynikami finansowymi. Oprócz tego naprawdę sporo działo się w światku modyfikacji Androida, a szczególnie u firmy Cyanogen.

Apple App Store zarabia więcej niż Hollywood

Od tego zaczęliśmy ostatni tydzień. Porównanie przychodów ze sklepu z aplikacjami na urządzenia Apple ze światową stolicą kina pokazało dość zaskakujący fakt. Okazuje się, że App Store może zarabiać już więcej niż Hollywood. Ale czy aby na pewno?

Tekst: Apple App Store jest większe niż Hollywood

Lekka aplikacja Facebook Lite na Androida

W tym tygodniu Facebook udostępnił nową aplikację o nazwie Lite. To nic innego, jak lekka wersja appki, która powstała przede wszystkim z myślą o rynkach rozwijających się, gdzie smartfony są wolniejsze, a sieć słabsza i trudniej dostępna. Jednak dzięki plikowi APK może go zainstalować praktycznie każdy (link znajdziecie w tekście).

Tekst: Denerwuje cię aplikacja Facebooka? Spróbuj wersję Lite (plik APK do pobrania)

Cyanogen wypowiada wojnę Google

No to właśnie te gorące newsy ze światka modyfikacji Androida. Firma Cyanogen ogłosiła plan, według którego w ciągu 3-5 lat chce całkowicie uniezależnić Androida od Google’a. ROM ma uzyskać nawet własny sklep z aplikacjami.

Tekst: Cyanogen chce się uniezależnić od Google – dobry żart, naprawdę dobry żart!

Microsoft ma problemy

Ze Sklepu Windows Phone zaczynają znikać aplikacje, ponieważ deweloperzy stwierdzają, że utrzymywanie programów nie jest opłacalne ze względu na małą liczbę użytkowników. To ogromny cios dla Microsoftu i PR-owa katastrofa. Więcej na ten temat przeczytacie w moim felietonie.

Tekst: Aplikacja znika ze Sklepu Windows Phone, a Microsoft ma kolejny kłopot

Nowe funkcje Twittera

W tym tygodniu Twitter oficjalnie zapowiedział nowe funkcje w swoich aplikacjach mobilnych na systemy Apple iOS oraz Android. Chodzi o rozmowy grupowe i możliwość nagrywania filmów.

Tekst: Nowości na Twitterze – rozmowy grupowe i nagrywanie filmów

Rekordowa, ale wciąż słaba sprzedaż Lumii w czwartym kwartale 2014 roku

Wyniki finansowe Microsoftu zdradziły nam kilku informacji na temat sprzedaży telefonów marki Lumia. Okazuje się, że czwarty kwartał 2014 roku był rekordowy pod tym kątem, ale nie zmienia to faktu, że wynik wciąż jest dość słaby.

Tekst: Tylko 10,5 mln sprzedanych Lumii w czwartym kwartale 2014 roku

Absolutnie fantastyczne wyniki finansowe Apple, ale…

Apple w czwartym kwartale 2014 roku pobił wszelkie rekordy zarobków. Nigdy żadna firma w historii świata nie zarobiła tak wielu pieniędzy w ciągu zaledwie 3 miesięcy. Ale nie wszystko jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. Apple ma też spory problem.

Tekst: Żadna firma nigdy nie zarobiła w ciągu kwartału tyle, co Apple

Microsoft wypuszcza nową aplikację Outlooka na Androida oraz iOS

W tym tygodniu Microsoft zaprezentował światu nową, świetną aplikację do obsługi skrzynek pocztowych. Outlook Preview obsługuje wiele różnych kont. Ja oczywiście zrecenzowałem dla was aplikację.

Tekst: Outlook Preview na Androida i iOS, czyli nowe podejście do maila od Microsoftu – recenzja

Heroes of Might and Magic III HD już na Androidzie oraz iOS

Co tu dużo owijać w bawełnę – legendarna gra zadebiutowała na urządzeniach mobilnych.

Tekst: Heroes of Might and Magic III HD zadebiutowało na systemy Android oraz iOS

Rosną zyski Google ze Sklepu Play

Wyniki finansowe Google’a dały nam wzgląd w to, jakie zyski wpływają na konto giganta ze sprzedaży aplikacji i gier mobilnych na Androida. I chociaż wzrost jest spory, to jednak wciąż jest to niewiele w porównaniu do innych działalności firmy.

Tekst: Przychody ze Sklepu Play rosną dwucyfrowo, ale to wciąż kropla w wynikach Google

Microsoft wspiera Cyanogen w walce przeciwko Google

Firma Cyanogen zyskała sporego sprzymierzeńca w walce o uniezależnienie Androida od Google’a. Okazuje się bowiem, że w pierwszej rundzie finansowania twórcy popularnej modyfikacji zielonego robota otrzymali od Microsoftu kilkadziesiąt milionów dolarów. Więcej w tekście.

Tekst: Microsoft idzie na wojnę z Google i inwestuję w krucjatę Cyanogen przeciwko Androidowi

No i to tyle. Sporo się działo w tym tygodniu. Mam nadzieję, że przyszły będzie równie ciekawy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o