Najważniejsze aplikacje mobilne tego tygodnia – koniecznie je sprawdź

Dzisiaj ruszam z nowym cyklem, w których chciałbym prezentować najciekawsze aplikacje tygodnia. Będę w nich umieszczał takie appki, które dopiero zadebiutowały i są szczególne godne uwagi lub przeszły znaczące zmiany albo po prostu dopiero na nie natrafiłem. Także wszystko będzie w pełni subiektywnie i po mojemu.

Netflix

Wybór wydaje się dość oczywisty. Aplikacja Netflixa znalazła się w zestawieniu tylko i wyłącznie dlatego, że usługa w końcu jest dostępna w naszym kraju. I to tak naprawdę jedyny plus. Okazuje się bowiem, że w naszej wersji, w porównaniu do USA, jest zaledwie 17,8 procent seriali i jedyne 12,08 procent filmów. Oferta jest po prostu żałośnie słaba i pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Netlix w Sklepie Google Play

Netflix w Apple App Store

Netflix w Microsoft Store

AccuWeather

AccuWeather to nie tylko najpopularniejsza aplikacja pogodowa, ale w ogóle jedna z najpopularniejszych aplikacji. Ze Sklepu Play została pobrana – w darmowej wersji – już 50-100 mln razy. Zasługuje na miejsce w aplikacjach tygodnia z powodu nowej wersji 4.0, która nieco bardziej przypomina Material Design. Nie jest do końca zgodna ze standardem Google, ale widać, że programiści mocno się sugerowali wytycznymi. Co prawda zmiana nie wszystkim przypadła do gustu, ale nie da się wszystkich zadowolić. Wersja Platinum kosztuje 14,06 zł

AccuWeather w Sklepie Google Play

AccuWeather Platinum w Sklepie Google Play

Camera MX

Kolejna aplikacja, która znalazła się na liście z powodu ciekawej aktualizacji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcja Live Shot, która jest swego rodzaju kalką Live Photos z najnowszych iPhone’ów 6s i 6s Plus. Tak samo aplikacja zapisuje krótki, ruchomy obrazek zamiast statycznego zdjęcia. Do trybu trzeba się nieco przyzwyczaić, ponieważ zapisywany jest też obraz sprzed naciśnięcia spustu migawki. Niemniej można uzyskać naprawdę fajne efekty, a następnie udostępnić je w mediach społecznościowych. Niestety, tam są wyświetlane po prostu jako wideo. Aplikacja jest darmowa.

Camera MX w Sklepie Google Play

Open Link With

Ustawiliście otwieranie specyficznych linków w konkretnej aplikacji i teraz nie wiecie, jak uruchomić je w innej appce? Też czasami mam taki problem. Ale znalazłem rozwiązanie. Nazywa się Open Link With i jest bardzo prostą aplikacją, która potrafi ułatwić człowiekowi życie. Zazwyczaj linki do YouTube’a otwierają się na telefonie lub tablecie od razu w aplikacji YouTube. I bardzo dobrze! Ale jeśli chcielibyście od czasu do czasu lub nawet jednorazowo otworzyć w innej appce, np. przeglądarce, to Open Link With właśnie na to pozwala. Oczywiście tyczy się to wszystkich możliwych linków, a nie tylko YouTube’a. Aplikacja jest darmowa.

Open Link With w Sklepie Google Play

Human – Activity Tracker

Sprawa z tą aplikacją jest dość ciekawa, ponieważ od 2013 roku jest już dostępna na urządzeniach Apple, gdzie zdobyła sporą popularność. Jednak dopiero teraz zawitała do Sklepu Google Play. To kolejna appka do śledzenia naszej aktywności, ale nieco bardziej wymagająca. Jeśli np. ustalimy sobie 30 minut ruchu dziennie, to musi to być prawdziwy trening. Zwykły spacer się nie liczy. Poza tym aplikacja ma elementy społecznościowe – możemy np. rywalizować z osobami w pobliżu, a nawet z naszego miasta. Oczywiście śledzi też nasze postępy i robi wszystkie inne rzeczy, których można się spodziewać. Aplikacja jest darmowa.

Human – Activity Tracker w Sklepie Google Play

Human – Activity Tracker w Apple App Store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o