Aplikacje zainstalujesz prosto z wyników wyszukiwania Google

Google często po cichu wprowadza nowości do swojej wyszukiwarki. Zdarza się nawet, że nowe funkcje są testowane u wąskiej grupy odbiorców, aby finalnie przepaść na zawsze. Jednak tym razem wydaje się, że to początek większej zmiany. Zmiany, dzięki której aplikacje będziemy mogli instalować bezpośrednio z wyników wyszukiwania.

Do tej pory działało to tak, że po wpisaniu nazwy aplikacji w wyszukiwarce Google, otrzymywaliśmy link do Sklepu Play. Kilka osób zauważyło, że teraz pojawia się dedykowane okno z opisem i oceną appki oraz przyciskiem zainstaluj. Po kliknięciu w niego nie jesteśmy przenoszeni do marketu. Zamiast tego pojawia się nowe okno z dodatkowymi informacjami i możliwością zainstalowania aplikacji.

Już wcześniej w wynikach wyszukiwania pokazywało się podobne okno, ale po kliknięciu w przycisk zainstaluj byliśmy i tak przenoszeni do Sklepu Google Play. Teraz nie ma już takiej potrzeby. Na ten moment nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników. Najprawdopodobniej instalowanie aplikacji bezpośrednio z wyników wyszukiwania działa jak na razie tylko w aplikacji Google, ale już niekoniecznie w Chromie. To zapewne jednak tylko kwestia czasu.

wyszukiwanie-google-instalowanie-aplikacji

Nowa funkcja to z pewnością miła odmiana, która ma ułatwić użytkownikom wyszukiwanie i instalowanie nowych aplikacji na Androidzie. Oby została wprowadzona także w Chromie, bo to najpopularniejszy sposób wyszukiwania dla większości użytkowników systemu z zielonym robotem.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o