Apple aktualizuje Maca Mini. Czy to właśnie trwało zbyt długo?

Ostatnią nowością od Apple jest nowy iMac Mini. Jeśli to właśnie o nim mówiło hasło promujące konferencję firmy z Cupertino, czyli „It’s been way too long”, to ktoś tutaj nieźle sobie zażartował. To na pewno interesująca nowość, ale na pewno nie najważniejsza i na pewno nie ta, na którą najbardziej czekali miłośnicy sprzętów z nadgryzionym jabłkiem.

Najtańsza wersja Maca Mini, za którą przyjdzie nam zapłacić 2199 zł, została wyposażony w dwurdzeniowy procesor Core i5 o taktowaniu 1,4 GHz, 4 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 500 GB oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD 5000. Komputer oczywiście działa na systemie operacyjnym Apple OS X Yosemite.

2-apple-mac-mini

Nieco droższa wersja, za 2999 zł, oferuje dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 o taktowaniu 2,6 GHz, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 1 TB oraz grafikę Intel Iris. Z kolei najdroższa wersja to już dwurdzeniowy Core i5 2,8 GHz oraz dysk Fusion Drive o pojemności 1 TB. Za tego Maca Mini Polacy muszą zapłacić aż 4299 zł. Możliwe są także konfiguracje z procesorem Core i7 3,0 GHz (3,5 GHz w Trubo Boost).

Każdy z komputerów ma wymiary 3,6 x 19,7 x 19,7 cm i ważą około 1,2 kg (dokładnie 1,9-1,22 kg). Poza tym są wyposażone w cztery złącza USB 3.0, dwa porty Thunderbolt 2, czytnik kart SDXC, wyjście HDMI, port Gigabit Ethernet, a także dwa złącza mini-jack 3,5 mm (na słuchawki i mikrofon). Nie zabrakło także WiFi w standardzie 802.11ac, zgodnego z 802.11a/b/g/n, czy też modułu Bluetooth 4.0. Maksymalny ciągły pobór mocy iMaców Mini to według Apple 85 W, a temperatura pracy oscyluje w granicach 10-35 st. Celsjusza.

3-apple-mac-mini

To kolejny dzisiaj już sprzęt od Apple, który po prosty doczekał się odświeżenia. Nic nadzwyczajnego. Po prostu nowe, szybsze i lepsze podzespoły oraz system OS X Yosemite. Niby fajnie, ale pozostaje jakiś niedosyt.

 • Michał Chęciński

  Ja wywnioskowałem, że wsadzenie Retiny do iMaca trwało zbyt długo. Chociaż 5k, czy to nie zbyt dużo?

  • To się okaże. Obraz na pewno wygląda bajecznie. Poza tym iMac to sprzęt dla profesjonalisty i pewnie, np. przy montowaniu filmów, taka przestrzeń jest przydatna.

   • Michał Chęciński

    Akurat do montażu filmów raczej używają Maca Pro ;) Ale do zdjęć, może ;)