Tak będzie wyglądać aplikacja Apple Music na Androida

Nie jest tajemnicą, że Apple planuje wprowadzić swoją usługę muzyczną także w wersji na Androida. Zostało to oficjalne zapowiedziane na konferencji prasowej. Jednak wciąż tajemnicą pozostaje data premiery Apple Music na systemie Google’a. Najnowsze zrzuty ekranu z aplikacji mogą sugerować, że jesteśmy bliżej niż by nam się wydawało.

Na stronie MobileGeeks pojawiły się rzekome zrzuty ekranów z androidowej wersji aplikacji Apple Music. Pochodzą on z niemieckiej wersji beta, z której najprawdopodobniej miał okazję korzystać jakiś pracownik firmy z Cupertino. Na zrzutach można zobaczyć kilka ciekawych rzeczy.

Po pierwsze, aplikacja będzie oferowała takie same funkcje, jak wersja na system iOS. Nie zabraknie internetowego radia Beats 1, rekomendacji zgodnych z gustem użytkownika, a także społecznościowej wersji serwisu, gdzie można śledzić muzyków. Co ciekawe, na Androidzie pojawi się możliwość ustawieniach wielkości cache’a używanego do przechowywania utworów w pamięci urządzenia.

Jednak najciekawsze jest chyba to, że Apple zdaje się robi wszystko zgodnie z interfejsem Androida. Firma z Cupertino nie chce za wszelką cenę wyróżniać się na konkurencyjnym systemie operacyjnym. Zamiast tego korzysta z jego dobrodziejstw. Widać to przede wszystkim po wysuwanym z boku menu, czy też przełącznikach w ustawieniach aplikacji. To się chwali, bo przecież gdyby Apple zdecydowało się przenieść jeden do jednego aplikację z iOS-a, to użytkownicy Androida mogliby poczuć się nieswojo, a nawet nieco zagubieni. Oczywiście Apple przemycił pewne charakterystyczne dla siebie elementy i nie wszystko jest w pełni zgodne z wytycznymi Google, ale to nic złego.

Apple już wcześniej zapowiadał, że aplikacja Apple Music na Androida zadebiutuje jesienią tego roku. Oznacza to, że firma z Cupertino ma jeszcze listopada i część grudnia, aby wprowadzić appkę do Sklepu Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o