Apple Music – nowy serwis muzyczny od technologicznego giganta

Zgodnie z zapowiedziami Apple zaprezentował dzisiaj swój nowy serwis muzyczny o nazwie Apple Music. Został on stworzony na bazie zakupionego w zeszłym roku Beats Music. Firma z Cupertino będzie musiała się postarać, żeby przekonać użytkowników Spotify lub Deezera do rezygnacji z dotychczasowego źródła muzyki.

Czym jest Apple Music? To cały serwis dla fanów muzyki, a nie tylko streaming ulubionych utworów i artystów. Tak przynajmniej twierdzi Apple. Oczywiście nie zabraknie tego, co znajdziemy w Spotify, Deezer, Radio i Tidal, czyli rekomendacji, stacji radiowych i wszystkiego tego, co już znacie. Nowością jest rzeczywista stacja radiowa, prowadzona na żywo – Beats One. Będzie ona działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ma jej przyświecać tylko jeden cel – dobra muzyka.

Apple-Music-1

Do tego Apple Music ma nas łączyć z artystami, a to oznacza ni mniej ni więcej, że serwis na być społecznościowy. Nie do końca wiadomo, co to oznacza i w jaki sposób Apple Music ma nam zastąpić Facebooka, Twittera i Instagrama, których używamy do sprawdzania, co u naszych ulubionych artystów. Ale Music będzie łączyć wszystko w jednym i dlatego jest lepsze, prawda? A tak już na poważnie, to artyści będą mogli wrzucać swoje wideo, piosenki i zdjęcia, które będą mogli obejrzeć użytkownicy.

I to w sumie tyle. W zaledwie tych kilku zdaniach da się zamknąć to, czym jest Apple Music. To też pokazuje, jak mało rewolucyjna jest to usługa. To po prostu Spotify zrobione przez Apple z własną stacją radiową i funkcjami społecznościowymi. Rekomendacje nie mają pochodzić tylko od algorytmu, ale także od prawdziwych ludzi. Mamy to też na innych serwisach streamingowych, więc to żadna nowość.

Apple-Music-2

Apple Music niczym mnie nie zachwycił. Nie widzę powodu dlaczego użytkownicy mieliby migrować chociażby ze Spotify. Apple Music startuje 30 czerwca i ma kosztować 9,99 dol. dla pojedynczego użytkownika lub 14,99 dol. dla całej rodziny (do 6 osób), ale będzie darmowa przez pierwsze 3 miesiące, co z pewnością zachęci wiele osób i być może zostaną one przy usłudze.

Apple Music będzie dostępne na urządzeniach mobilnych Apple, komputerach Mac, komputerach z Windowsem oraz urządzeniach z Androidem, ale dopiero na jesień tego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o