Apple patentuje pomysł dostęp do aplikacji iOS z poziomu zablokowanego ekranu

Firma Apple złożyła kolejny wniosek patentowy. Najnowszy nie wydaje się aż tak dziwny, jak zdarzało się w przeszłości. Co więcej, jest to coś, co na pewno z chęcią zobaczyliby użytkownicy iOS w swoich urządzeniach. Mowa o dostępnie do aplikacji już z poziomu zablokowanego ekranu.

Patent zakłada, że na zablokowany ekranie urządzenia zostałby umieszczony trójwymiarowy widżet. Na pierwszy rzut oka byłby to tradycyjny slider, służący do odblokowania ekranu, jednak po obróceniu go, użytkownik otrzymywałby dostęp do kilku najważniejszych i oczywiście wybranych przez siebie aplikacji.

Pomysł wydaje się całkiem ciekawy. Na Androidzie można zrobić wiele rzeczy z ekranem odblokowywania (chociaż w wielu przypadkach konieczny jest do tego root), a tymczasem w iOS było pod tym względem po prostu słabo. Teraz może się to zmienić i to z całą pewnością dobra wiadomość dla użytkowników. Po co mam odblokowywać ekran, szukać ikonki aplikacji, jak tylko chce odpisać „OK” na SMS-a otrzymanego od znajomego?! Być może będzie to funkcja dostępna w iOS 7???

Źródło: Tuaw

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o