Asystent Google zadebiutował na smartfonach z Androidem 6.0

Asystent Google Android

Asystent Google został zaprezentowany wraz z premierą telefonów Google Pixel i był dostępny tylko na nowych urządzeniach Google. Kilka dni temu firma zapowiedziała, że wkrótce zostanie udostępniony szerszemu gronu użytkowników. No i właśnie to się teraz stało.

Asystent Google właśnie został udostępniony na wszystkich smartfonach z systemem Android 6.0 i nowszych. Co prawda na razie mogą się z niego cieszyć tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii, ale firma zapowiedziała, że wkrótce trafi także do innych państw. Nie wiadomo, czy w planach Google jest także Polska, ale wśród obietnic pojawiła się również informacja o wsparciu dla nowych języków, nie tylko angielskiego. Kraj nad Wisłą nie jest raczej priorytetowy dla twórców Androida, ale zawsze pozostaje niewielka iskierka nadziei. System dużo lepiej radzi sobie z obsługą naszego języka, więc jest szansa, że Asystent również będzie obsługiwał polską mowę. Może nie w najbliższym czasie, ale być może w dość niedalekiej przyszłości.

Co ważne, aby móc korzystać z Asystenta Google nie trzeba pobierać żadnej dodatkowej aplikacji

Mechanizm zostanie udostępniony wraz z aktualizacją Usług Google Play. Wystarczy mieć tylko telefon z Androidem 6.0 lub nowszym i mieszkać w danym kraju. Pojawiły się także pogłoski, według których Asystent Google pojawi się także na iPhone’ach, ale na razie informacja ta nie została w żaden sposób potwierdzona. Lepiej podchodzić do niej z pewnym dystansem.  Nie można też zapominać, że Asystent Google zadebiutował na wielu smartfonach z Androidem, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Wśród takich urządzeń jest między innymi model LG G6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o