Takiej funkcji po Apple Watch prawdopodobnie się nie spodziewaliście

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o planach Apple zakładających rozszerzenie działalności o dostarczanie rozwiązań wspierających obsługę inteligentnych budynków. Nie jest też dla nikogo niespodzianką, że od jakiegoś czasu w sklepie App Store znajduje się aplikacja August Smart Lock służąca do kontrolowania inteligentnego zamka do drzwi. Od niedawna jest ona kompatybilna także z zegarkiem Apple Watch.

Inteligentne domy, którymi możemy sterować za pośrednictwem smartfonów czy tabletów, stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób wprost zakręconych na punkcie nowych technologii. Wszyscy czołowi producenci mobilnych sprzętów doskonale zdają sobie z tego sprawę. Apple również, dlatego powiększa użyteczność swoich produktów o funkcjonalności, o których jeszcze kilka lat temu nawet nie mogliśmy śnić. Okazuje się, że otwieranie inteligentnych zamków w naszych domach za pomocą smartfona jest już passé i niedługo będzie jedynie smętnym wspomnieniem. Trzeba przecież wygrzebać z otchłani głębokiej kieszeni wielkiego smartfona, odblokować go, znaleźć odpowiednią aplikację i otworzyć drzwi mieszkania tapnięciem w ekran. Strata czasu, dlatego najlepiej byłoby dokonać tego z poziom inteligentnego zegarka. Szybko, łatwo i przyjemnie. Od niedawna istnieje taka możliwość.

August Smart Lock jest aplikacją bez wątpienia użyteczną, jednak nie będę się tutaj rozwodzić nad bezpieczeństwem stosowania tego typu rozwiązań, bo jest to kwestia dyskusyjna, szczególnie w kręgach ekspertów do spraw zabezpieczeń. Inteligentny zamek dostarczany przez firmę August łączy nasze drzwi z mobilnymi urządzeniami za pomocą sieci WiFi. Z ich poziomu możemy zamykać i otwierać nasze mieszkanie, otrzymując także powiadomienia w momencie, gdy system zarejestruje otwarcie przez kogoś innego. Wsparcie dla zegarka Apple Watch jest jak najbardziej dobrym posunięciem, bo z poziomu nadgarstka możemy kontrolować stan zamknięcia drzwi oraz – co pewne interesuje każdego zapominalskiego – nie będziemy musieli wracać, aby upewnić się czy faktycznie drzwi są zablokowane. Wypas!

Producenci robią co mogą, aby zwiększyć użyteczność inteligentnych zegarków, które jeszcze przez wielu są uważane za urządzenia generujące, a nie zaspokajające potrzeby. Dożyliśmy czasów, kiedy to dzięki małemu urządzeniu noszonemu na nadgarstku możemy kontrolować bezpieczeństwo swojego mieszkania. Oczywiście sam system August Smart Lock kosztuje niemało, bo 250 dolarów, jednak mam pewne pocieszenie – aplikację mobilną pobierzecie z App Store zupełnie za darmo. I jak tu nie kochać technologii mobilnych?

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o