AVG aktualizuje aplikację Family Safety. Teraz działa na Windows Phone 8

Aplikacja Family Safety  służy do blokowania niechcianych stron internetowych. Program był dostępny na Windows Phone 7 już od zeszłego roku. Teraz obsługuje także „ósemkę”.

Nie ulega wątpliwości, że program powstał z myślą o rodzicach, którzy kupują swoim pociechom smartfony lub użyczają im czasami swoje własne. Aplikacja działa jak przeglądarka internetowa. Przy pomocy systemu AVG Linkscanner, blokuje podejrzane strony internetowe, na których mogą się znajdować treści związane z pornografią, przemocą, narkotykami czy też bronią.

Aplikacja trafiła na Windowsa Phone 8, ponieważ Microsoft stworzył w nim Kid’s Corner, czyli system, który można uruchomić, gdy dziecko chce korzystać z naszego smartfona. To właśnie tam można podłączyć Family Safety, aby blokował podejrzane treści.

family-safety

Family Safety pozwala na ręczne blokowanie lub udostępnianie każdej ze stron internetowych, monitorowanie aktywności online pod kątem każdego urządzenia i użytkownika oraz blokowanie portali społecznościowych.

Aplikacja jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Co najważniejsze, jest darmowa i już można ją pobrać z Windows Phone Store.

Źródło: WP Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o