Baldur’s Gate II Enhanced Edition wylądowało już w Sklepie Google Play

Firma Beamdog ma na swoim koncie mobilną reedycję pierwszej części legendarnego RPG Baldur’s Gate. Było z tym trochę problemów, ale finalnie wszystko zakończyło się szczęśliwie. Logicznym następstwem było wydanie drugiej, chyba jeszcze lepiej znanej i wyżej cenionej przez graczy części. I tak właśnie się stało. Baldur’s Gate II Enhanced Edition trafiło właśnie do Sklepu Google Play, skąd grę mogą pobierać wszyscy posiadacze urządzeń z Androidem. Jednak druga część Baldura nie jest darmowa.

Baldur’s Gate II Enhanced Edition na Androida kosztuje w tym momencie 10 dol. (daje to 27,63 zł), czyli dokładnie tyle samo, ile na początku kosztowała pierwsza część RPG. W tej cenie dostajemy podstawową wersję wraz ze wszystkimi dodatkami. Co ważne, gra nie jest ograniczona jedynie do tabletów. Spokojnie możecie pograć także na smartfonach, chociaż nie ma co ukrywać, że w tym przypadku większy ekran może okazać się zbawienny, a na pewno zabawa będzie dużo wygodniejsza.

baldurs-gate-2-enhanced-edition-android-2

Podstawowa rozgrywka powinna trwać mniej więcej 50 godzin, ale z rozszerzeniami i wszystkimi zadaniami pobocznymi może się wydłużyć nawet do ponad 100 godzin. Tym samym Baldur’s Gate II jest z pewnością opłacalną grą. Może i 10 dol. to sporo jak na grę mobilną (chociaż takie sumy coraz mniej dziwią), ale przecież mówimy o ponad 4 dniach ciągłego grania! No i to przecież Baldur. Jak można oszczędzać na Baldurze?

baldurs-gate-2-enhanced-edition-android-3

Baldur’s Gate II na Androida to nic innego, jak po prostu nowe wydanie z nieco ulepszoną grafiką. To dokładnie ta sama gra, co w 2000 roku i to chyba największa, możliwa zaleta tego tytułu. W grze nie brakuje tzw. mikropłatności, ale w tym przypadku nie są one kompletnie potrzebne i jeśli nie wydamy żadnych prawdziwych pieniędzy wewnątrz aplikacji, to w żaden sposób nie wpłynie to na rozgrywkę. Możemy sprawę sobie ułatwić, ale bez mikropłatności też spokojnie przejdziemy Baldur’s Gate II Enhanced Edition.

baldurs-gate-2-enhanced-edition-android-4

Szkoda, że posiadacze sprzętów z Androidem musieli tak długo czekać na drugą część Baldura. Na iOS gra jest dostępna już od dawna. No i bardzo ważną informacją jest to, że w grze nie ma polskiej wersji językowej. Grę możecie kupić bezpośrednio w Sklepie Google Play.

za: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o